Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Anthem - jak odblokować i zmienić javeliny

Wyjaśniamy, jak zdobyć i założyć nowy pancerz.

W Anthem kluczowe znaczenie odgrywają javeliny, z których korzystają gracze, wcielających się w rolę freelancerów.

Podczas pierwszych dwóch misji pilotujemy egzopancerz Łowcy, by poznać lepiej rozgrywkę i podstawowe mechaniki związane z grą. Potem odblokujemy - już na stałe - jeden z czterech pancerzy (Łowca, Śmigacz, Sztorm lub Kolos), który będzie nam służył dopóki nie otrzymamy możliwości wyboru kolejnego.

Na tej stronie dowiesz się:


Jak odblokować nowy javelin w Anthem

W trakcie trzeciej i czwartej misji (Witaj w Forcie Tarsis i Zaginiony arkanista) i po osiągnieciu drugiego poziomu doświadczenia, odblokujemy jeden z czterech egzopancerzy. Mimo że podczas dwóch pierwszych zadań korzystaliśmy z javelina Łowcy, to nie znaczy, że ten pancerz został nam przypisany na stałe.

Wykonując kolejne polecania misji, trafimy po raz pierwszy do Kuźni, gdzie między innymi zmienimy i odblokujemy kolejne javeliny, a także je zmodyfikujemy. Pojawi się ekran wyboru egzopancerzy (obrazek poniżej). Na ten moment możemy zdecydować się tylko na jeden pancerz, dlatego należy zastanowić się zanim dokonamy wyboru pomiędzy Łowcą, Sztormem, Kolosem a Śmigaczem.

Na stronie: Anthem - wybór javelina, klasa postaci porównujemy poszczególne klasy i pomagamy w wyborze javelina.

W trakcie gry odblokujemy kolejne klasy, więc nie ma obaw, że nasz pierwszy wybór wiąże się z nieodwołalną decyzją, która skutkowałaby pilotowaniem jednego javelina przez całą grę. Aby skorzystać z kolejnego egzopancerza należy osiągnąć wymagany poziom doświadczenia.

  • Na 2. poziomie doświadczenia odblokujemy pierwszy javelin
  • Na 8. poziomie doświadczenia odblokujemy drugi javelin
  • Na 16. poziomie doświadczenia odblokujemy trzeci javelin
  • Na 26. poziomie doświadczenia odblokujemy czwarty javelin

Za każdym razem możemy odblokować dowolny javelin.


Jak zmienić javelin w Anthem

Javeliny zmienimy w Kuźni (1), która znajduje się we wschodniej części Fortu Tarsis. Przed wejściem na platformę z naszym pancerzem (2), znajduje się panel (3). Aktywując go, przeniesiemy się do Kuźni - ekranu modyfikowania egzopancerza.

Klikając w przycisk Javeliny, umieszczonym w dolnym, lewym rogu ekranu, przeniesiemy się do menu wyboru pancerzy. W tym miejscu zmienimy egzopancerz (o ile wcześniej go odblokowaliśmy), a także stworzymy nowe konfiguracje każdego z nich.


O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze