Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

BioWare skasowało Anthem Next

Oryginalna wersja gry nadal będzie funkcjonowała.

  • BioWare wstrzymało prace nad nową wersją Anthem
  • Odświeżeniem gry zajmował się niewielki zespół w oddziale firmy z Austin
  • Wśród powodów wymienia się trudności wynikające z pandemii

BioWare poinformowało o skasowaniu tak zwanego Anthem Next, czyli nowej wersji sieciowej produkcji z 2019 roku. Decyzja nie wpłynie na oryginalną pozycję, której serwery nadal będą działały.

„2020 był rokiem innym niż inne i chociaż nadal rozwijamy wszystkie nasze gry, praca z domu w czasie pandemii wpłynęła na naszą produktywność i nie wszystko, co zaplanowaliśmy przed pojawieniem się COVID-19 może być osiągnięte bez nadmiernego stresu dla naszych zespołów” - tłumaczy na blogu firmy Christian Dailey, szef odpowiedzialnej za tytuł ekipy.

Anthem od dnia premiery nie cieszyło się wysokim zainteresowaniem

Menedżer jest świadomy, że anulowanie projektu rozczaruje fanów, ale zaznacza, że zawiedzeni są też deweloperzy, którzy wykonali „świetną robotę”. Podkreśla, że sam dołączył do BioWare właśnie z powodu Anthem.

„Tworzenie gier jest trudne. Podejmowanie takich decyzji nie jest łatwe. W przyszłości musimy jako studio skoncentrować swoje wysiłki i wzmocnić następne gry z serii Dragon Age i Mass Effect oraz dostarczać wysokiej jakości aktualizacje do Star Wars: The Old Republic” - pisze.

Nowa wersja gry miała być próbą ratowania tytułu

„Społeczności fanów Anthem dziękuję za zaangażowanie i kreatywność. Wasze opinie i sugestie z pewnością pomogły w ukształtowaniu kierunku zespołu, a osobiście dodam, że wasza życzliwość i wsparcie były nam bardzo potrzebne w ubiegłym roku” - wyjaśnia.

Ujawnione grafiki sugerowały, że w Anthem Next pojawiliby się piraci

Próby stworzenia nowej wersji gry rozpoczęto w maju 2020 roku, przy czym projektem zajmował się niewielki zespół. Nieoficjalne doniesienia sprzed kilku tygodni sugerowały, że EA wkrótce zdecyduje o losie tytułu - najwyraźniej postanowiono skasować pozycję.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Anthem

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.
Komentarze