Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Anthem - tryby gry: misje, fortyfikacje, gra swobodna

Rodzaje ekspedycji i aktywności, które wykonujemy w Anthem.

W Anthem wykonujemy różne rodzaje aktywności, od tych związanych z bezpośrednio z fabułą, po zadania poboczne i kończąc na swobodnym zwiedzaniu świata. Na tej stronie poradnika opisaliśmy każdy tryb gry, który możemy wykonać. Niektóre z ekspedycji możemy realizować w pojedynkę, a w innych muszą uczestniczyć inni gracze (nie mamy wpływu kto dołączy do naszej gry).

Szczegółowe informacje na temat jak rozpocząć ekspedycję, utworzyć drużynę, dołączyć do gry czy jak zmienić ustawienia prywatności znajdziesz pod tym linkiem.

W Anthem do wyboru mamy trzy rodzaje trybów gry (ekspedycji):


Misje

Wyróżniamy trzy typy misji:

  • misje główne (1) - zadania, które popychają główny wątek fabularny do przodu i są związane z najważniejszymi wydarzeniami w grze
  • zadania agenta (2) - czyli misje poboczne, których nie trzeba wykonywać, aby ukończyć grę, ale warto to robić, gdyż dzięki nim zdobędziemy dodatkowe punkty doświadczenia, a także jeszcze lepiej poznamy postacie ze świata Anthem i zagłębimy się w fabule. Często ten typ zadań zleca nam Yarrow, Matthias i Brin
  • kontrakty agenta (3) - jest to drugi rodzaj misji pobocznych. Podobnie jak w przypadku zadań agenta nie są one wymagane do ukończenia fabuły, ale wykonując je, pomożemy ludziom z Fortu Tarsis i otrzymamy za nie dodatkowe nagrody i doświadczenie

Misje są oznaczone żółtymi ikonami w dzienniku (korteksie), na mapie oraz przy osobach zlecających ten rodzaj aktywności.

Aby otrzymać nowe zadanie, należy rozmawiać z postaciami w Forcie Tarsis. Szybko wyszukamy zleceniodawców na mapie lub podchodząc do jednej z osób, przy której widniej ikona misji (1-3). Na poniższym obrazie z mapą zaznaczyliśmy niebieskim okręgiem symbol misji głównej, jako przykład.

Misje można rozgrywać w pojedynkę, z grupą znajomych lub innymi graczami z całego świata.


Fortyfikacje

Tak zwane podziemia (dungeony), czyli długie i wymagające misje dla graczy, którzy lubią wyzwania. Fabuła schodzi na dalszy tor, a liczy się przede wszystkim walka z przeciwnikami. Na końcu każdej fortyfikacji czeka nas ostateczna bitwa (zazwyczaj z bossem). Ten rodzaj zadania nagradzany jest rzadkimi łupami, które w tym trybie wypadają znacznie częściej.

Podczas rozgrywki nie możemy się sami odrodzić. Musimy liczyć na kompanów, którzy dopóki nas nie naprawią, dopóty nie wrócimy do gry.

Fortyfikacje (4) są oznaczone fioletową ikoną w korteksie oraz na mapie, podczas wybierania ekspedycji. Ten rodzaj zadania możemy wykonać w czteroosobowej grupie znajomych lub z innymi graczami. Nie można grać w fortyfikacje samotnie lub tylko z jednym lub dwoma towarzyszami - zawsze musi być czterech graczy. Tego typu rozgrywki nie można ustawić jako prywatną grę.

Aby rozpocząć fortyfikację należy przejść do wyboru ekspedycji, a następnie wybrać ten tryb gry na ekranie.


Gra swobodna

Po przeniesieniu się w jedno z miejsc na mapie świata, przemierzamy go do woli, wykonując czynności, na które mamy ochotę. Do dyspozycji mamy całą krainą dostępną w grze. Możemy wykonywać mniejsze aktywności (tzw. wydarzenia), zbierać materiały i surowce do craftingu lub po prostu latać i likwidować grupy wrogów, które spotkamy na naszej drodze.

Co więcej, gra swobodna to doskonała okazja, aby zaznajomić się z topografią terenu i odkryć tajemnice świata Anthem. Czytając notatki, dotykając znaków na ścianach czy zapuszczając się w niezbadane rejony zwiększamy reputacje u Freelancerów, Gwardzistów i Arkanistów .

Nie mamy wpływu na ustawienia prywatności w grze swobodnej. Po prostu dołączamy do gry, w której już znajdują się inni gracze, a trakcie rozgrywki z pewnością pojawią się kolejni, którzy tak jak ty wykonują swoje cele, a czasami pomogą ci w walce.

Grę swobodną wybierzemy z poziomu ekspedycji, klikając na jedną z białych ikonek.


O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze