Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Syndicate - Sekwencja 5: Badania i rozwój, Przetrwają najsilniejsi, Wiadomości z ostatniej chwili, Koniec trasy

Jak uratować Neda, niszczenie transportu na Tamizie, pomagamy Bellowi, egzekucja Attaway.

Kontynuujemy sekwencję piątą. Zakończymy wątek związany z panną Attaway i wykonamy finalną misję polegającą, jak zawsze, na zabójstwie Templariusza.

Misja: Badania i rozwój

  • Cele dodatkowe: Nie zabijaj policjantów; Odłącz dwa wagony ze wsparciem

Kolejna misja dla Jacoba. Punktem rozpoczęcia jest poruszający się powóz, a więc musisz go dogonić i wskoczyć na jego dach, by zacząć zadanie. Po scence udaj się w stronę zielonej ikony, którą oznaczono cel.

Musisz uwolnić Neda, którego schwytała policja. Gdy dotrzesz do konwoju, najlepiej wskocz na dach i z góry podążaj za powozami. Zeskocz na wóz z więźniem i uciekaj. W ten sposób obędzie się bez walki.

Jeżeli nie chcesz wykonywać celu pobocznego, po prostu pozbądź się ochrony i uwolnij Ned

Gdy się oddalisz, zatrzymaj się i otwórz drzwi powozu. Po kolejnej scence jesteś na pociągu. Idź do przodu i przeskocz na pociąg wrogów. Musisz teraz przechodzić na kolejne wagony i przeszukać po drodze trzy skrzynie.

Możesz odłączyć za sobą dwa wagony, by wykonać dodatakowy cel. Musisz jednak zostać na wagonie, który jedzie dalej - nie pomyl się. Gdy dotrzesz do ostatniej skrzyni, pamiętaj z kolei, by odłączyć wagon przed tobą, tak by zostać na tym, który odłączysz. Wróć na własny pociąg i dołącz do Neda, by zakończyć misję.

Uważaj, by przez przypadek nie zostać na złym wagonie przed odłączeniem

Misja: Przetrwają najsilniejsi

  • Cele dodatkowe: Nie wpadnij do Tamizy; Zniszcz 2 transporty kontrabandy naraz

Ponownie w roli głównej Jacob i ponownie miejsce rozpoczęcia misji może być trochę inne niż na naszej mapie, gdyż to znowu powóz pozostający w ruchu. Po scence zacznij przeprawiać się na drugą stronę rzeki skacząc po statkach. Możesz przejść mostem, ale wtedy trafisz do celu od „gorszej” strony.

Nie ma tu zbyt wielu wrogów, poradzisz sobie

Kiedy dotrzesz do wyznaczonego terenu, nie musisz się skradać - nie ma za to żadnych bonusów. Pokonaj małą grupę przeciwników, a później zajmij się wysadzaniem ładunków. Zniszcz dwa stojące blisko siebie naraz, stawiając materiały wybuchowe między nimi.

Przejdź do trzeciego celu, zniszcz go i poczekaj. Po scence przedostań się w stronę celu. Tutaj też nie trzeba się skradać, choć tak będzie łatwiej. Używając linki dostań się na dach drewnianego domku, stamtąd przedostań się na silos. Z góry możesz zabić cel spacerujący poniżej.

Cel najlepiej wyeliminować skacząc z góry

Po wyeliminowaniu celu i kolejnej scence uciekaj z okolicy, najlepiej znowu przez rzekę. Później udaj się we wskazane miejsce. W oznaczonym budynku wejdź oknem na piętrze do środka i podejdź nieco dalej, by rozpocząć kolejną scenkę. Gdy się skończy, wyjdź oknem, którym się tu dostałeś i uciekaj poza wyznaczony obszar.

Misja: Wiadomości z ostatniej chwili

  • Cele dodatkowe: Poraź bandytów bombami galwanicznymi

Przed przystąpieniem do finałowej misji musisz wykonać zadanie dla Bella. Udaj się do jego warsztatu. Po krótkiej scence wyjdź oknem i wdrap się na dach. Podejdź w oznaczone miejsce na belce.

Rzuć w bandytów, nie bój się trafić też w Bella, nic mu nie będzie

Słuchaj rozmowy Bella z Nędznikami. Gdy wypowie nazwę owocu, rzuć bombą w bandytów. Po chwili rozmówcy przesuną się nieco dalej. Zostań na dachu, ale idź za nimi. Znowu rzuć bombą, gdy usłyszysz nazwę jakiegoś owocu. Później powtórz czynność jeszcze raz - a w końcu bomba zadziała jak należy.

Zeskocz do porażonych wrogów i wykończ ich. Później idź za Bellem i wsiądź do powozu. Jedź do celu, na miejscu wysiądź i znów użyj bomb w budynku na strażnikach. Wykończ ich. Teraz musisz bronić Bella, który zniszczy trzy nadajniki.

Chroń Bella przed napastnikami

Po prostu chodź za towarzyszem, a gdy zbliżają się wrogowie, szybko ich eliminuj. To wszystko. Po zniszczeniu trzeciego nadajnika, misja się zakończy.

Misja: Koniec trasy

Ostatnia misja sekwencji. Po dotarciu do punktu startowego wdrap się na dach dworca i wejdź przez jedyne otwarte okno. Stań w oznaczonym miejscu, by rozpoczęła się scenka wprowadzająca. Musisz zabić Pearl Attaway.

Zostań na belkach, kieruj się w prawo. Użyj wzroku orła, twój cel to fioletowa ikona z czaszką - wykradniemy plany szefowi ochrony. Musisz przejść wejściem, w którym stoi dwóch przeciwników. Opadnij na ziemię po lewej i skradaj się. W ostatniej chwili wychyl się, by zabić wroga, nie powinno to zwrócić niczyjej uwagi.

Screen wykonany po zabójstwie jednego z dwóch strażników przejścia. Jak widać, nikt się nie przejął.

Jeżeli podejdzie inny strażnik, też szybko go zlikwiduj. Idź w lewo, pozbądź się jednego wroga. Następnie przejdź na drugą stronę torów i omiń lokomotywę. Użyj wzroku orła, by widzieć strażników.

Pozbądź się przeciwnika i podejdź do szefa ochrony, by dokonać kradzieży. Po wszystkim wskakuj na żelazne belki pod sufitem. Ruszaj w stronę celu głównego.

Zabójstwo Attaway i ucieczka

Dostań się nad wagon z celem. Użyj trujących strzałek, bo oszołomić dwóch przeciwników przy wagonie. To wywoła chaos, który pozwoli ci zabić snajpera na jednym z wagonów.

Użyj strzałek, by zdezorientować wrogów, pozbądź się snajpera i ruszaj do Attaway

Zeskocz, pozbądź się strażnika, który pozostał na dole. Wejdź do wagonu i zlikwiduj Pearl Attaway. Objerzyj scenkę, a po niej udaj się do lokomotywy pociągu, w którym jesteś. Tam pociągnij za dźwignię, by ruszyć. Zakończy się misja i sekwencja piąta.

Następnie: Assassin's Creed Syndicate - Sekwencja 6: Kwestia tożsamości, Herbatka, Cierń w boku, Akt dobrej woli, Zły Szeląg

Powrót do spisu treści: Assassin's Creed Syndicate - Poradnik, Solucja

O autorze
Komentarze