Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nie wszystkie gry Ubisoftu z PS4 zadziałają na PS5

Aktualizacja: Firma usunęła listę.

Aktualizacja (31.10): Ubisoft usunął wpis z listą gier niedziałających na PlayStation 5. W oświadczeniu przesłanym redakcji serwisu Gematsu przedstawiciele firmy wyjaśnili, że zestawienie było błędne.

„Usunęliśmy artykuł i wpis na forum o wstecznej kompatybilności, ponieważ mogły zawierać nieścisłe informacje o tytułach Ubisoftu dostępnych na PS5” - wytłumaczono w wystosowanym komunikacie.


Oryginalna wiadomość (30.10): Ubisoft poinformował, że nie wszystkie gry firmy z PS4 będzie można uruchomić na PS5. Wydawca opublikował listę tytułów, które nie zadziałają na nowej konsoli Sony.

Zestawienie obejmuje osiem produkcji - Assassin's Creed Syndicate, Assassin's Creed Chronicles India, China i Russia (wraz ze zbiorczym wydaniem), Risk, Star Trek Bridge Crew, Werewolves Within oraz Space Junkies.

Nie wiadomo, dlaczego wymienione pozycje nie włączą się na PS5 ani czy w planach są aktualizacje, które ostatecznie dostosują tytuły do nowej konsoli. Podkreślono jednak, że pozostałe gry Ubisoftu uruchomimy na PlayStation 5.

Wśród niekompatybilnych gier są dwuwymiarowe części Assassin's Creed

Sony obiecuje, że 99 procent z ponad 4 tysięcy produkcji na PS4 zadziała na platformie następnej generacji. Ujawniona niedawno przez koncern lista projektów niekompatybilnych z nadchodzącym urządzeniem nie zawierała gier francuskiego wydawcy.

Warto nadmienić, że Ubisoft zaznaczył jednocześnie, że na Xbox Series X/S zadziałają wszystkie gry firmy z konsoli Xbox One - bez wyjątków.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Assassin's Creed Syndicate

PS4, Xbox One

Related topics
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze