Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Role kobiet w serii Assassin's Creed wielokrotnie zmniejszano - raport

W obawie przed spadkiem sprzedaży gier.

Jason Schreier z Bloomberga opublikował tekst, z którego wynika, że szefostwo Ubisoftu - w tym wysoko postawiony Serge Hascoet - celowo umniejszało rolę kobiet w trzech ostatnich odsłonach Assassin's Creed.

Rozmówcy dziennikarza twierdzą, że w oryginalnym scenariuszu Assassin's Creed Syndicate z 2015 roku dwójka bohaterów - bliźniacy Jacob i Evie, pomiędzy którymi można się przełączać - miała otrzymać podobną ilość czasu „antenowego”. Wprowadzono jednak zmiany, by - jak twierdzi Schreier - to właśnie mężczyzna dominował w fabule.

Kassandra jest kanoniczną postacią w uniwersum Assasin's Creed

Niechęć wobec żeńskich postaci miała też pojawić się w wydanym dwa lata później Origins. Okazuje się, że według pierwotnych założeń, na samym początku gry Bayek miał zginąć lub zostać ciężko ranny - twórcy chcieli, byśmy pokierowali jego żoną, Ayą.

W trakcie prac nad projektem stopniowo umniejszano jednak rolę bohaterki i podjęto decyzję, by w finalnej wersji produkcji gracze wcielili się w ostatniego z medżajów. Warto zaznaczyć, to właśnie Aya ostatecznie odpowiada za założenie Ukrytych, czyli protoplasty Bractwa Asasynów.

Evie z Assassin's Creed Syndicate

To nie wszystko, ponieważ oryginalne plany na Assasin's Creed Odyssey zakładały, że tytuł oferowałby tylko jedną postać: Kassandrę. Pomysł nie spodobał się jednak Hascoetowi i działowi marketingu Ubisoftu - przekonywano, że gry z kobietami nie sprzedają się tak dobrze, jak z mężczyznami.

Rozmówcy Schreiera twierdzą, że na deweloperach wymuszono dodanie opcji wyboru płci, w wyniku czego do produkcji trafił Alexios. Co ciekawe, oficjalna historia uniwersum twierdzi, że to jednak Kassandra jest kanoniczną bohaterką.

Serge Hascoet był jedną z kluczowych osób decyzyjnych w Ubisofcie, jest też bliskim przyjacielem Yvesa Guillemota - założyciela i szefa firmy. Menedżer w ubiegłym tygodniu zrezygnował ze swojego stanowiska, po tym jak media opisały jego skłonności do nękania pracowników na tle seksualnym.

Źródło: Bloomberg

Read this next