Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Syndicate dostanie łatkę - ponad 7 lat po premierze

Poprawia irytujący błąd na PS5.

Chyba nikt nie spodziewał się, że siedmioletnia gra Ubisoftu doczeka się aktualizacji w 2023 roku. Nowa łatka poprawia pewien uciążliwy błąd, jaki dokuczał grającym w Assassin's Creed Syndicate na PS5.

Początkowo osadzona w wiktoriańskim Londynie część serii w ogóle miała nie działać na PS5, jednak ostatecznie Ubisoft zdecydował się na wydanie stosownej łatki. Niestety, wiązało się to z pewnym irytującym błędem, który sprawiał, że cienie w tej wersji gry migotały na ekranie, co było dość rozpraszające i psuło estetykę produkcji.

Po dwóch latach Assassin's Creed Syndicate doczekało się wreszcie łatki naprawiającej problem migających cieni. Poza tym patch 1.53 nie dodaje nic więcej ani nie wprowadza obsługi 60 klatek na sekundę, na co z pewnością wielu liczyło. Niemniej dobrze wiedzieć, że nawet po tak długim czasie Ubisoft dba o osoby, które postanowiły wrócić do Londynu lub po raz pierwszy poznać historię bliźniąt Frye.

Assassin's Creed Syndicate nie otrzymało też natywnej wersji PS5, jednak grę można uruchomić w wersji z PS4 za pośrednictwem kompatybilności wstecznej. Problem z cieniami pojawiał się wyłącznie na najnowszej konsoli Sony i, sądząc po komentarzach pod wpisem na Twitterze, był na tyle uciążliwy, że wiele osób rezygnowało z rozgrywki. Na szczęście łatka debiutuje dziś i niektórzy być może już mogą ja pobrać.

Jeżeli chodzi o samą grę, to Assassin's Creed Syndicate zebrało stosunkowo mieszane opinie w czasie premiery, jednak wynikały one najprawdopodobniej ze stosunkowego znużenia formułą, co zaowocowało później zupełnie odmienną antyczną trylogią, którą zapoczątkowało Assassin's Creed Origins. Syndicate to ostatnia z „klasycznych” odsłon serii i bardzo przyjemna produkcja sama w sobie.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Assassin's Creed Syndicate

PS4, Xbox One

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.
Komentarze