Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Trwają prace nad mobilnym MMO w świecie Assassin's Creed

Na razie na rynek chiński.

Przedstawiciele Ubisoftu poinformowali, że trwają prace nad grą MMO osadzoną w uniwersum znanym z cyklu Assassin's Creed. Produkcja powstaje z myślą o smartfonach i tabletach.

Jak będzie wyglądało MMO w świecie Assassin's Creed?

Za projekt odpowiada chińskie studio Ourpalm. Deweloperzy stworzyli wcześniej dwa tytuły mobilne - Hungry Shark Evolution oraz Hungry Shark World.

O produkcji wspomniano w informacji prasowej, poświęconej odnowieniu współpracy między Ubisoftem, a wspomnianym zespołem (dzięki, Destructoid). Pierwsze wzmianki pojawiły się jednak nieco wcześniej.

Grę zapowiedziano na zorganizowanej pod koniec ubiegłego miesiąca w Pekinie imprezie Global Media Conference, ale ogłoszenie przeszło bez echa.

Szczegółów na temat tytułu ujawniono na razie niewiele. Wiadomo jedynie, że gotowy jest prawie w 40% i zostanie wydany tylko w Chinach. Nie można oczywiście wykluczyć, że w przyszłości trafi też na rynku zachodnie.

MMO nie będzie pierwszą mobilną odsłoną cyklu z asasynami. W lutym na iOS pojawiło się Assassin's Creed Identity - gra akcji, w której kierujemy stworzonym przez siebie bohaterem. W miniony czwartek produkcję wydano też na urządzeniach z Androidem.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze