Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Syndicate - Sekwencja 4: Łyżka syropu, Selekcja nienaturalna, O powstawaniu syropu

Na tropie szkodliwego lekarstwa, spotkanie z Darwinem.

Po sekwencji trzeciej masz nieco więcej swobody. Możesz po prostu pozwiedzać miasto i zająć się wykonywaniem różnych misji w dowolnej kolejności. Skorzystaj z okazji, by odblokować trochę punktów widokowych, dzięki czemu zyskasz więcej opcji szybkiej podróży. Poniżej opiszemy misje wątku głównego.

Misja: Łyżka syropu

  • Cele dodatkowe: Wykradnij plan, nie dając się wykryć

To misja Jacoba. Udaj się do punktu rozpoczęcia, by aktywować scenkę. Zaraz po niej musisz biec za uciekającym kupcem. Nie jest to trudne zadanie - dogoń go i powal na ziemię. W ten sposób pozyskasz informacje, które pomogą ci znaleźć dystrybutora.

Idź do oznaczonego na mapie miejsca, a dostrzeżesz na minimapie teren oznaczony na zielono. Wejdź na dach i aktywuj wzrok orła, by dostrzec cel. Gdy to zrobisz, po chwili ruszy on do powozu i odjedzie.

Gdy tylko podświetlisz cel, oddali się do wozu

Przejdź na ulicę i wsiądź do wozu zaparkowanego po drugiej stronie (na mapie jest zaznaczony zieloną ikoną). Ruszaj za celem, ale trzymaj dystans. Wóz przeciwników zaparkuje przed fabryką, a cel wysiądzie i przejdzie przez fabrykę.

Przejdź szybko na drugą stronę fabryki i stań w grupce ludzi po prawej stronie od wejścia. Po chwili cel stanie obok ciebie, a ty spokojnie możesz wykraść mu plany.

Szef dystrybucji

  • Cele dodatkowe: Nie daj się wykryć

Teraz musisz udać się do kolejnej fabryki, tym razem, by porwać szefa dystrybucji i zdobyć kolejne informacje na temat felernego leku.

W fabryce włącz wzrok orła, by podświetlić cel. Będzie oznaczony na żółto. Podejdź do niego od tyłu i porwij go, po czym wyprowadź z budynku, by wyciągnąć od niego informacje.

Uważaj, by cel się nie wymknął - w odpowiednim momencie wciskaj X (PS4) lub A (Xbox), kiedy się wyrywa

Cel może przebywać w kilku różnych miejscach, więc nie opiszemy konkretnej drogi do wyjścia. W każdym razie, prowadź go powoli i przytrzymuj, gdy zechce się wyrwać. Gdy wyjawi ci informacje, misja się zakończy. Możesz rozpocząć od razu kolejne zadanie z tego wątku.

Misja: Selekcja nienaturalna

  • Cel dodatkowy: Zabij wszystkich wrogów używając gazu

To kolejna misja związana z wątkiem lekarstwa. Jacob poznał lokalizację gorzelni, w której produkowany jest syrop. Gdy dotrzesz na miejsce zacznie się scenka. Po niej masz prosty cel, musisz po prostu otworzyć drzwi.

Przed budynkiem jest sporo wrogów, ale nie musisz się skradać, więc po prostu wszystkich pokonaj. Pomóż sobie bombą dymną. Następnie otwórz drzwi, a w budynku idź powoli za mężczyzną (Darwinem, który jeszcze się nie przedstawił.

Później wejdź na wyższe piętro, użyj wzroku orła, by podświetlić wrogów. Musisz odkręcić cztery zawory (po dwa na piętrze), a na końcu pociągnąć za dźwignię na ostatnim piętrze, by doprowadzić do wybuchu. W ten sposób pokonaj przeciwników, nie zabijaj nikogo w „tradycyjny” sposób.
Dzięki wzrokowi orła unikaj wrogów i dostań się do zaworów

Unikanie wrogów jest tu proste, potrzeba tylko cierpliwości. Czekaj aż strażnicy się odwrócą, przekręć zawór, idź do następnego. Po wdrapaniu się na ostatnie piętro odwróć uwagę przeciwników gwiżdżąc w jednym miejscu i przejdź na około do dźwigni. Pociągnij za nią i biegnij prosto do okna, by zakończyć misję.

Misja: O powstawaniu syropu

To wyjątkowo krótkie zadanie. Gdy dotrzesz do punktu rozpoczęcia misji i porozmawiasz z Darwinem, od razu wkroczysz do akcji. Musisz po prostu dogonić uciekający powóz.

Chwyć więc dowolny wóz z ulicy i pędź za celem. Gdy podjedziesz dostatecznie blisko, pojawi się opcja przeskoczenia na dach drugiego powozu - zrób to, a następnie zlikwiduj woźnicę. Przejmij stery.

Ta misja to właściwie tylko niebezpieczna jazda powozem

Teraz następuje dalsza część zadania - musisz poobijać wóz tak, by nastraszyć pasażera. Uderzaj w dowolne przeszkody, mogą to być nawet mury i domy. Gdy pasek zniszczenia osiągnie odpowiedni poziom i zniknie, zatrzymaj się, by po chwili misję zakończyć.

Jeżeli podczas uszkadzania powozu trafisz na policję, będziesz musiał uciec. Nie jest to jednak trudne, wystarczy często skręcać i przyspieszać.

Na chwilę obecną nie możesz podjąć się kolejnego zadania związanego z lekarstwem, dlatego radzimy wrócić do Berty, by zająć się misją dla Evie.

Następnie: Assassin's Creed Syndicate - Sekwencja 4: Skrzynia z wozu, Gra ze słuchu, Wiadomości prosto z drutu, Śmiertelna dawka

Powrót do spisu treści: Assassin's Creed Syndicate - Poradnik, Solucja

O autorze
Komentarze