Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Syndicate - Misje poboczne: Wspomnienia Karola Darwina

Zrywanie plakatów z karykaturami, pomoc w badaniach.

Pora na misje wykonywane dla Karola Darwina. Spotkasz go najpierw w trakcie wykonywania wątku głównego, a później na mapie pojawią się ikony zadań oznaczone literą „D”.

Misja: Berlińska skamielina

  • Cele dodatkowe: Nie daj się wykryć

Udaj się w miejsce rozpoczęcia misji. Po rozmowie z Darwinem przyjdzie pora na udanie się na dworzec, który - jak się świetnie składa - jest tuż obok.

Wdrap się na dach i przejdź na belki nad peronami. Włącz wzrok orła, by zlokalizować cel. Oznaczony będzie na żółto. Zeskocz tuż za jego plecy i porwij go, o ile przeciwnicy nie patrzą.

Cel jest, jak zwykle, oznaczony na żółto

Wyprowadź cel wskazanym zieloną ikoną wyjściem. Gdy to zrobisz, zaatakuje cię on jednak. Napadną cię też inni wrogowie, ale zignoruj ich i wybiegnij na ulicę, a następnie wsiadaj do pierwszego lepszego wozu.

Musisz dogonić cel i zlikwidować go - strzałami z pistoletu, taranując jego powóz lub przeskakując na pojazd i zabijając z bliska. Później przeszukaj jeszcze zwłoki fałszywego doktora i wracaj do Darwina, by zakończyć tę misję.

Misja: Straszna tajemnica

  • Cele dodatkowe: Zastrzel templariusza w chmurze pyłu; Zneutralizuj wóz zbirów toksyną

Po rozmowie z Darwinem twoim celem będzie udanie się do trzech chmur kwiatowego pyłu w parku. Musisz wejść w chmurę i zniszczyć doniczkę w środku.

Najpierw zajmij się najbliższymi, tę znajdującą się najdalej zostaw na koniec. Jest w niej dwóch templariuszy - zastrzel jednego, by wykonać opcjonalny cel. Później pokonaj resztę, zniszcz doniczkę.

Chmur pyłu nie da się przegapić

Włącz wzrok orła, by iść za śladami. Teraz biegnij, wsiadaj do powozu i goń wóz z kwiatami. Musisz go porwać, co nie powinno zająć zbyt wiele czasu. Gdy to zrobisz, jedź po Darwina.

Razem z naukowcem jedź w wyznaczone miejsce. Gdy zaatakują was wrogowie, kieruj wozem tak, by przeciwnicy wpadali w chmurę pyłu. Ucieknij i dojedź do oznaczonego miejsca. Zaparkuj, wysiądź i podpal skrzynię z materiałem wybuchowym. Misja zaraz się zakończy.

Misja: Zniesławienie

Najkrótsza i najprostsza misja związana z Darwinem. Udaj się do punktu startowego i porozmawiaj z naukowcem. Później idź na ulicę w oznaczonym kierunku.

Musisz gonić uciekającego napastnika. Jest to pościg oskryptowany, co oznacza - jak zwykle - że dogonisz go wtedy, kiedy zaplanowali to twórcy.

Po drodze raz napastnik wmiesza się w tłum ludzi. Wtedy włącz wzrok orła, by wznowić dalszą pogoń. Najemnika dogonisz dopiero na torach, gdy się przewróci.

Po prostu goń napastnika

Masz teraz parę sekund, na powalenie wroga i uratowanie mu życia. Po wszystkim bohater (lub bohaterka) porozmawia z bandziorem, a misja się zakończy.

Misja: Okrutna karykatura

  • Cele dodatkowe: Zniszcz wszystkie prasy jednocześnie

Po rozmowie z Darwinem musisz zerwać cztery plakaty z jego karykaturą. Pierwszy jest dosłownie przed tobą. Kolejne trzy są oznaczone ikonami na ekranie i na minimapie.

W każdym miejscu musisz włączyć wzrok orła, by dostrzec konkretną lokalizację plakatu. Zawsze strzeże jej paru templariuszy, których trzeba zlikwidować.

Przy każdym plakacie będą wrogowie

Ostatni plakat jest na wozie, musisz go dogonić. Gdy zerwiesz ostatnią karykaturę, musisz podejść w oznaczone miejsce. Pewien mężczyzna zacznie uciekać - dogoń go i powal. Po chwili okaże się, że musisz iść do kanałów.

Znajdź wejście i zejdź do kanałów. Droga jest tu liniowa, po prostu idź tunelami. Dotrzesz do sali z prasami drukarskimi. Najpierw zabij dwóch przeciwników po drugiej stronie, a potem ustaw ładunki tak, by wysadzić cały sprzęt za jednym strzałem z pistoletu. Po wszystkim uciekaj z kanałów, by zakończyć misję.

Misja: Walka o byt

  • Cele dodatkowe: Porwij policjanta, nie dając się wykryć

Udaj się do punktu rozpoczęcia misji. Porozmawiaj z panną Nightingale i idź za nią. Dotrzecie w okolice cmentarza - jest po drugiej stronie ulicy.

Wejdź na cmentarz, włącz wzrok orła, by rozpoznać skorumpowanego policjanta. Poczekaj, aż oddali się od innych i porwij go, a następnie powoli wyprowadź z terenu cmentarza. Uważaj, by inni policjanci nie weszli w pole wykrycia.

Porwij oznaczonego policjanta

Zaprowadź policjanta do wskazanego punktu, później wsiadaj do powozu (dowolnego) i jedź do kryjówki. Na miejscu włącz wzrok orła, a zobaczysz Darwina. Wdrap się na budynek, wejdź oknem i zabij wrogów. Przyjrzyj się Darwinowi.

Gdy pielęgniarka ocenia stan Darwina, odeprzyj ataki wrogów. Później podnieś naukowca i skieruj się do wyjścia na parterze. Na chwilę będziesz musiał odłożyć staruszka, by pokonać jeszcze paru wrogów. Później wyjdź na ulicę i wsadź osłabionego Darwina do oznaczonego wozu.

To koniec misji i koniec wątku Karola Darwina.

Powrót do spisu treści: Assassin's Creed Syndicate - Poradnik, Solucja

Po Darwina wejdź oknem
O autorze
Komentarze