God of War - ukryte animacje i mimika ujawnione przez odblokowaną kamerę

I usunięcie brody.

Youtuber Speclizer odblokował kamerę w God of War, oferując ciekawe spojrzenie na kilka ważnych scen z gry Sony. Możemy zobaczyć ukryte za kadrem animacje oraz mimikę aktorów.

Studio Santa Monica nagrywało przerywniki filmowe za pomocą techniki motion capture, zachowując niektóre niewidoczne dla gracza ruchy aktorów noszących kombinezony do przechwytywania ruchu. Niektóre są wyraźnie niedopracowane, ale w domyśle nikt nie miał ich zobaczyć. W materiale pojawiają się bardzo mocne spoilery z God of War.

W scenie „śmierci” Baldura ukryta kamera ujawnia, jak aktor wcielający się w Kratosa powoli przygotowywał się do chwycenia nordyckiego boga, zanim skręcił mu kark. Podobną sytuację obserwujemy w 5:35. Powracający Baldur bez pośpiechu podszedł do głównych bohaterów i ustawił się, zanim przystąpił do ataku.

gow_ukryte_animacje_2
Gotowi, do startu...

Ujęcie rozpoczynające się w 2:44 to prawdopodobnie jedno z najciekawszych w materiale. Pozwala spojrzeć na mimikę Kratosa, gdy ten krzyczy na Atreusa po nieudanym strzale w jelenia na początku gry. Speclizer usunął nawet brodę boga wojny, aby lepiej dostrzec mimikę bohatera. Co ciekawe, wydaje się być bardziej zatroskany niż wściekły.

gow_ukryte_animacje_3
Zaskakujące, jak to ujęcie wygląda inaczej po spojrzeniu na Kratosa od przodu, a nie z profilu

W grze pozostawiono dane o zachowaniu Frei, kiedy Kratos przybiega do niej z chorym Atreusem (4:02) - kobieta jest ukryta za drzwiami chaty, więc podczas gry nie mamy szansy tego zobaczyć. Dla ciekawskich jest też scena, w której bohaterowie piją wino, ale ponownie w wersji z Kratosem bez brody (4:30).

Materiał ujawnia też m.in., jak zachowywał się Kratos podczas pożegnania Atreusa z matką (6:44) oraz że gdy bóg wojny i Mimir przeprowadzali ważną rozmowę tuż przed obcięciem głowy mędrca, Atreus był tuż obok i z pewnością mógł usłyszeć konwersację.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

[PLOTKA] Assassin's Creed Infinity odświeży starsze części serii

Gra zaoferuje misje w stylu nowej trylogii Hitmana.

Cyberpunk 2077 z zabawnym błędem - im lepszy PC, tym wyższe skoki

Gracze raportują, że sztuczka wciąż działa - ale trzeba mieć pewien wszczep.

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami