Biomutant - pływanie: dlaczego postać tonie

Jak pływać, co zrobić by postać się nie topiła.

Sporą część terenów w Biomutant zajmują zbiorniki wodne. Przez niektóre z nich będziesz w stanie przedostać się za pomocą ślizgosiupni, reszta wymagać będzie przepłynięcia wpław. Co jednak jeśli twoja postać po zaledwie kilkunastu sekundach zacznie tonąć?

Pływanie wpław jest mocno ograniczone w Biomutant. Postać co prawda nie utopi się od razu po wskoczeniu do wody, jednak nie umie ona zbyt dobrze pływać. Rezultatem jest szybko zmniejszający się pasek (1) energii ki.

170_biomutant_plywanie_dlaczego_postac_tonie_jak_sie_nie_topic

Tak długo jak wartość energii wyniesie więcej jak 0, postać będzie w stanie jeszcze pływać. W momencie opróżnienia paska nastąpi natychmiastowy zgon. Niestety, nie da się temu w żaden sposób zaradzić. Pobieżnym rozwiązaniem jest korzystanie ze ślizgosiupni, jednak można wezwać ją wyłącznie w bardzo ograniczonej ilości miejsc.

Możesz jednak wydłużyć czas pobytu w wodzie. Przede wszystkim nie korzystaj ze zdolności specjalnych ani nie skacz - każda taka czynność opróżni sporą część paska energii. Zwiększenie zasobu ki - na przykład poprzez rozwinięcie atrybutu Inteligencja - pozwoli ci zyskać kilka dodatkowych sekund. W ostateczności możesz posiłkować się przedmiotami zużywalnymi, które oferują regenerację energii. Najlepszą metodą jest jednak unikanie wody gdy tylko to możliwe.

Poprzednio: Biomutant - zielone: jak zdobyć pieniądze

Spis treści: Biomutant - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami