Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Biomutant - energia ki: czym jest, jak regenerować

Zwiększenie poziomu i odnawianie energii ki.

Energia ki to jeden z dwóch - obok zdrowia - zasobów, z których korzystasz w Biomutant. Zarządzanie nią jest kluczowe, gdyż jest wymagana do wykonywania uników czy korzystania ze zdolności. Z tej strony dowiesz się jak ją regenerować i zwiększyć jej poziom.

Na to jak dużą pulę energii ki będzie mieć postać i jak szybko będzie się ona regenerować masz wpływ już na początku rozgrywki, podczas tworzenia postaci. Dzieje się to za sprawą Inteligencji (1) - określa ona ilość punktów ki (2) jak i tempo ich odnawiania (3).

Im bardziej rozwiniesz ten atrybut, tym wyższe będą te wskaźniki. Warto inwestować w niego także z innego powodu. Wzrost Inteligencji przekłada się bowiem na zwiększenie mocy psionicznych i mutacji, a także na ilość ruchów dostępnych w trakcie rozwiązywania zagadek. Wysoki poziom będzie więc przydatny dla każdej postaci.

Dodatkowo, energię odnowisz także przy pomocy przedmiotów zużywalnych zdobywanych w trakcie zabawy. Postaraj się jednak zachować je na sytuacje awaryjne - gdy, na przykład, opróżnisz cały pasek i na szybko potrzebujesz go odnowić. W innym wypadku lepiej poczekać na regenerację - i przede wszystkim rozważnie zużywać ten zasób.

Poprzednio: Biomutant - zdrowie: leczenie, regeneracja

Spis treści: Biomutant - Poradnik, Solucja

Następnie: Biomutant - umiejętności: jak przypisać, użyć

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze