Returnal - jak zapisać grę i zachować postępy

Kwestia wyłączania i trybu wstrzymania.

Returnal należy do gatunku roguelike, więc system zapisu - jeśli w ogóle można go tak nazwać - funkcjonuje zupełnie inaczej niż w pozostałych grach.

Jeżeli wyłączysz grę w trakcie zabawy, to po włączeniu rozpoczniesz cykl od nowa, obok statku. Nie jest możliwe zapisanie gry po rozpoczęciu cyklu.

Ten system można jednak niejako obejść. Aby zachować postępy w trakcie trwania cyklu, nie wyłączaj gry, tylko ustaw ją w trybie wstrzymania (wystarczy nacisnąć przycisk PS na padzie). W tym czasie możesz wykonywać na konsoli inne czynności.

Aby umożliwić wznowienie gry od określonego momentu, musisz nie tylko powstrzymać się od wyłączenia gry, ale i samej konsoli. Zamiast tego, wybieraj opcję „Przejdź do trybu spoczynku”.

returnal_zapis_1
Nie wyłączaj gry, jeśli jesteś w trakcie udanego cyklu

Jeżeli zginąłeś i powróciłeś na statek, możesz bezpiecznie wyłączyć grę, bo nie stracisz żadnych postępów.

Na koniec pokreślmy jeszcze: część postępów - np. niektóre zdobyte wyposażenie - „zapisuje się” sama. Żeby dowiedzieć się więcej, sprawdź naszą stronę o śmierci w Returnal.

Więcej porad:

Spis treści: Returnal - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami