Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Exclusive PS5 najwidoczniej zmierza na PC

Gra odnaleziona w bazie Steama.

Wygląda na to, że kolejna gra Sony zmierza na PC. W bazie Steama odnaleziono bowiem wzmiankę o Returnal - tytule, który obecnie jest exclusivem PS5.

Informacje pochodzą z serwisu SteamDB, który pozwala śledzić zmiany zachodzące w popularnej platformie dystrybucji cyfrowej. Na serwery dodano produkt o roboczej nazwie Oregon - pod tajemniczym kryptonimem kryje się najpewniej tytuł studia Housemarque.

Na fakt, że mamy do czynienia z Returnal wskazuje kilka rzeczy. Po pierwsze, lista wprowadzonych niedawno modyfikacji wskazuje, że zaimplementowano pliki, które nawiązują do Tower of Sisyphus i Atropos - odpowiednio trybu wyzwań i planety, gdzie toczy się akcja strzelanki.

Ponadto produkt oznaczono tagami, takimi jak „bullet hell”, „sci-fi”, „rogue-lite” i „rogue-like” - wszystkie powiązane są z elementami charakterystycznymi dla tytułu studia Housemarque.

Na tym jednak nie koniec. Serwis VGC twierdzi, że wszedł w posiadanie materiałów, które pokazują Returnal uruchomione na PC. Dziennikarze mieli otrzymać nagrania od jednego z pragnących zachować anonimowość źródeł.

To oczywiście nie są potwierdzone informacje, ale nie są niczym zaskakującym, jeżeli wziąć pod uwagę aktualną strategię Sony. Firma podkreśla, że połowę swoich tytułów chce wydawać na komputerach i urządzeniach mobilnych.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze