Skip to main content

Returnal wydane na PC. Dobre oceny i średnie zainteresowanie

Kolejna produkcja Sony.

Zgodnie z zapowiedziami, Returnal ukazało się wczoraj na PC, przyciągając w szczytowym momencie 5700 graczy jednocześnie na Steamie. To raczej średnia premiera w wykonaniu Sony, choć tytuł zbiera pozytywne oceny użytkowników.

Te są jak na razie „w większości pozytywne”. „Polecam fest!” - zapewnia niejaki „Amer”. „Jestem mile zaskoczony jak przyjemna jest ta gra” - dodaje „Lorn”. Gracz o pseudonimie „EQ” także ma pozytywne wrażenia, ale z pewnym zastrzeżeniem: „Gra bardzo fajna, ale co chwilę coś przycina”.

Jeśli mowa o zainteresowaniu, liczba dokładnie 5,7 tys. użytkowników jednocześnie jest może imponująca w szerszym kontekście debiutów na Steamie, lecz wśród produkcji Sony na PC jest dopiero trzecim miejscem od końca, wyprzedzając jedynie Predator: Hunting Grounds (które ciężko w ogóle wliczać, ponieważ pojawiło się jednocześnie na PC i PS4) oraz niedawne Sackboy: A Big Adventure.

Lepiej radziło sobie choćby Helldivers oraz wszystkie inne pozycje z obecnej inicjatywy wydawania konwersji z PlayStation na komputerach osobistych, a więc Uncharted: Legacy of Thieves, Spider-Man i Spider-Man: Miles Morales, Days Gone, Horizon Zero Dawn oraz - najpopularniejsze - God of War, z 73,5 tys. graczy jednocześnie w rekordowym momencie.

Returnal ukazało się 30 kwietnia 2021 roku na PS5. Wzorem wcześniejszych gier fińskiego zespołu Housemarque, gra kładzie nacisk na dynamiczną akcję. W walce korzystamy z dziewięciu broni oraz różnorodnych ataków alternatywnych i gadżetów, a w przemieszczaniu pomaga linka z hakiem.

Produkcja to tytuł typu roguelite, gdzie każda śmierć postaci oznacza konieczność rozpoczęcia zabawy od początku. W przeciwieństwie do innych reprezentantów gatunku, pozycja stawia na narrację - bohaterka trafia na niebezpieczną planetę, gdzie zostaje uwięziona w pętli czasu.

Zobacz także