Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Reżyser Returnal opuszcza Housemarque po 14 latach

Harry Krueger ma inne plany.

Harry Krueger opuszcza studio Housemarque z Finlandii po niemal 15 latach pracy. Ostatnio deweloper odpowiadał za udane Returnal na PlayStation 5.

„Miałem niesamowite szczęście zajmować się jednym wymarzonym projektem po drugim i z zaszczytem współpracować z naprawdę utalentowanymi i wspaniałymi ludźmi” - zapewnił sam zainteresowany w komunikacie na oficjalnej stronie firmy.

Zasłużony deweloper zaczynał od wydanego w 2010 roku Dead Nation, a później miał udział w niemal wszystkich kolejnych tytułach studia: Outland, Resogun, Alienation, Nex Machina, Matterfall oraz oczywiście Returnal.

„Odejście z Housemarque było bardzo trudną decyzją, ale opuszczam firmę z głęboką wdzięcznością za przeszłość i pełnym optymizmem na przyszłość. Wiem, że najjaśniejszy rozdział Housemarque nie został jeszcze napisany - dodaje Krueger, ujawniając choćby, że powstaje „ekscytujący, nowy projekt”.

„Pasja i przywództwo Harry'ego były kluczowe w kształtowaniu trajektorii naszego studia do obecnej skali. Odrodzenie gatunku arcade, zdefiniowane przez Returnal, mówi wiele o jego wpływie i wizji, stanowiąc świetny punkt dla przyszłych liderów, którzy mogą go przejąć i ulepszać” - dodaje dyrektor generalny Ilari Kuittinen.

Housemarque w przeszłości zapewniało, że następna gra studia nie będzie sequelem, lecz całkiem nową licencją, ale z wykorzystaniem pomysłów i systemów narracji, które planowano dla Returnal. Obecnie firma z Finlandii należy do Sony, przejęta właśnie dwa miesiące po premierze tego tytułu.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Returnal

PS5

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze