Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Last of Us: Part 1 oraz Returnal potwierdzone na PC

PS5 żegna dwie gry na wyłączność.

The Last of Us: Part 1 - remake pierwszej części serii - ukaże się na PC. Premiera 3 marca przyszłego roku. Po licznych przeciekach potwierdzono także, że na komputery osobiste zmierza też Returnal.

Ta druga pozycja nie ma jeszcze dokładnej daty debiutu, lecz mowa o podobnym okresie - o początku 2023 roku.

Obie produkcje były dotychczas dostępne wyłącznie na PlayStation 5. The Last of Us: Part 1 ukazało się we wrześniu, stanowiąc znacząco przebudowaną wersję produkcji, którą wydano w 2013 roku, rozpoczynając przygody Joela oraz Ellie. W połowie stycznia stacja HBO rozpocznie emitowanie serialu na bazie cyklu, co zapewne spotęguje zainteresowanie.

Na Steamie rozpoczęły się już zamówienia przedpremierowe, wycenione na 259 zł. W ramach bonusu za wcześniejszy zakup otrzymamy „suplementy” podnoszące statystyki postaci oraz części do budowy broni.

Jeśli o Returnal mowa, w strzelankę studia Housemarque zagramy zapewne wcześniej, choć nie znamy konkretnej daty premiery - mowa o początku roku, co wydaje się sugerować okres jeszcze przed 3 marca.

Oryginał ukazał się na PS5 w kwietniu ubiegłego roku, a konwersja na PC będzie bardzo małym zaskoczeniem. W sieci publikowano ekran ustawień z komputerów, a gra już w lipcu była... kompatybilna ze Steam Deckiem - by wymienić tylko kilka wskazówek na temat konwersji, jakie opisywaliśmy w tym roku.

Returnal spotkało się z ciepłym odbiorem, a gracze docenili jego roguelike’owy charakter. Gra polega na eksploracji oraz walce, która często kończy się śmiercią bohaterki. Każdy zgon sprawia jednak, że jesteśmy coraz silniejsi, dzięki czemu możemy poznawać kolejne lokacje i związaną z nimi fabułę.

Read this next