God of War i The Last of Us na smartfonach? Sony rozpoczyna mobilną ekspansję

Podbój nowego rynku.

  • Sony zamierza przenieść najpopularniejsze marki gier na urządzenia mobilne
  • Koncern poszukuje kandydata na szefa mobilnego działu PlayStation Studios

Sony zamierza przeprowadzić ekspansję na rynek mobilny, przenosząc na telefony i tablety swoje najpopularniejsze marki - wynika z ogłoszenia o pracę.

Poszukiwany przez japoński koncern kandydat na szefa mobilnego działu PlayStation Studios miałby zarządzać zespołem zajmującym się grami na urządzenia przenośne i odpowiadać za strategię rozwoju. Priorytetem będzie „skupienie się na adaptacji najpopularniejszych marek PlayStation”.

W ogłoszeniu nie wspomniano o konkretnych seriach gier, ale najpopularniejsze marki Sony to oczywiście między innymi God of War, The Last of Us, Uncharted, Gran Turismo czy Ratchet & Clank.

sony_ekspansja_mobile_1
Mobilne Uncharted, choć nie przypomina serii na konsole, spotkało się z pozytywnym odbiorem

Sony już teraz dysponuje jednostką wydawniczą, zajmującą się projektami na smartfony i tablety. PlayStation Mobile, Inc. opublikowało grę Run Sackboy! Run!, będącą przedstawicielem tzw. endless runnerów, logiczne Uncharted: Fortune Hunter czy szereg aplikacji, jak Remote Play, God of War: Mimir's Vision i programy współpracujące z tytułami Ukryty Plan oraz Erica.

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami