Monster Hunter Rise - wytrzymałość: jak regenerować, uzupełnić

Jak odnowić żółty pasek.

W Monster Hunter Rise musimy kontrolować kilka czynników i parametrów podczas niemal całej rozgrywki, ale najważniejszym aspektem w tym zakresie jest poziom zdrowia (zielony pasek), a także poziom wytrzymałości (żółty pasek). Na tej stronie dowiesz się, jak uzupełnić niedobory paska wytrzymałości.

Wytrzymałość to inaczej poziom naszej kondycji, dzięki której możemy wykonywać większość ruchów, takich jak: bieganie, unik i przede wszystkich ataki. Kiedy spadnie do zera, postać nie będzie mogła przez chwilę wykonać żadnych akcji i przez moment będzie bezbronna.

040

Żółty pasek wytrzymałości (1) regeneruje się automatycznie, kiedy nie wykonujemy żadnych ruchów. Jednak w trakcie rozgrywania zadania i częstego używania wytrzymałości, a także wiele innych czynników spowoduje, że część paska wytrzymałości będzie zablokowana - czerwona obwódka (2). Ta część nie zostanie zregenerowana automatycznie, dopóki nie wykonamy pewnych czynności.

041

Aby zniwelować niedobory wytrzymałości, należy spożyć prowiant lub stek. W przypadku tego pierwszego przedmiotu, pozyskujemy go ze skrzynki z zaopatrzeniem. Na każdą misję Gilda wysyła nam różne przedmioty, które możemy odebrać z kufra w obozie. Znajdują się tam różne materiały, ale prawie zawsze będzie mieścił się tam prowiant.

Krwisty stek i dobrze wysmażony stek również uzupełnią zablokowaną część paska wytrzymałości. Ten przedmiot można uzyskać na dwa sposoby. Na stronie Monster Hunter Rise - rożen: jak usmażyć dobrze wysmażonego steka wyjaśniamy, jak zamówić i jak przygotować steka, a także jak ugrilować dobrze wysmażonego steka.

Krwisty stek i prowiant w średnim stopniu uzupełnią niedobory paska wytrzymałości, natomiast dobrze wysmażony stek w pełni przywraca poziom wytrzymałości.

Następnie: Monster Hunter Rise - fioletowy pasek zdrowia, jak leczyć efekty zatrucia, trucizny

Spis treści: Monster Hunter Rise - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Monster Hunter Rise - zdrowie, leczenie: jak i kiedy się leczyć

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami