Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Monster Hunter Rise - zdrowie, leczenie: jak i kiedy się leczyć

Wszystko na temat mikstur i przedmiotów leczniczych.

Leczyć naszą postać w Monster Hunter Rise można na kilka sposobów. Przede wszystkim uzupełniamy zdrowie (zielony pasek) za pomocą mikstur leczniczych, choć nie tylko w ten sposób możemy regenerować życie bohatera. Na tej stronie opiszemy, w jak się leczyć i kiedy najlepiej to robić.Przedmioty leczące

W Monster Hunter Rise możemy leczyć się za pomocą:

  • Mikstur leczniczych - najczęstszy sposób, z jakiego będziemy korzystać, by wyleczyć naszą postać. Do wyboru jest kilka rodzajów eliksirów: mikstura, która przywraca małą ilość zdrowia, megamikstura i apteczka, które leczą średnią ilość zdrowia, oraz maksmistura, która uzupełnia wszystkie punkty życia bohatera. Każdorazowo, gdy chcemy użyć mikstury, należy ją wybrać ręcznie poprzez menu kołowe lub pasek akcji;
  • Proszek życia - wytwarza chmurę leczącą zdrowie naszego bohatera oraz innych graczy, jeśli gramy w trybie wieloosobowym. Gdy postać w nią wejdzie, zacznie się regeneracja punktów życia;
  • Wigorosa - latający owad, którego można odnaleźć w wielu miejscach podczas wykonywania zadań w terenie. Wystarczy podejść do niego i użyć go, a nasze zdrowie zostanie uzupełnione.

Mikstury oraz proszek życia możemy wytworzyć za pomocą listy tworzenia, a wigorosa to przedmiot, który znajduje się w wyznaczonych miejscach na mapie - nie można go zabrać, można go spożyć tylko w danym punkcie, w którym się znajduje.


Kiedy się leczyć, użyć mikstury leczącej

Przede wszystkim należy pamiętać, że przedmioty lecznicze nie działają od razu. Podczas walk z potworami leczenie ma kluczowe znaczenie, dlatego też należy wybrać odpowiedni moment, by użyć przedmiotu leczniczego.

Pijąc miksturę leczniczą należy pamiętać, że punkty zdrowia uzupełniają się stopniowo (animacja spożycia eliksiru trwa dosyć długo), i w tym czasie nie można tego procesu zakłócić, gdyż w innym przypadku leczenie będzie nieefektywne. Jeśli w momencie picia mikstury wykonamy unik, pobiegniemy lub potwór nas zaatakuje, uzupełnianie zdrowia zostanie przerwane. Co więcej, po zakończeniu tej czynności, należy również chwilę poczekać, aż biały pasek zamieni się zielony. Jeśli w tym czasie wykonamy ruch, stracimy maksymalny poziom wyleczenia.

Dlatego też, zanim łykniemy eliksir, warto oddalić się od przeciwnika na tyle daleko, by jego atak nas nie dosięgnął lub schować się za jakąś przeszkodą, i dopiero wtedy użyć mikstury.

Następnie: Monster Hunter Rise - wytrzymałość: jak regenerować, uzupełnić

Spis treści: Monster Hunter Rise - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Monster Hunter Rise - ostrość i zużycie broni, jak naostrzyć oręż i korzystać z osełki

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze