Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Monster Hunter Rise - fioletowy pasek zdrowia, jak leczyć efekty zatrucia, trucizny

Jak zniwelować negatywny efekt.
Monster Hunter Rise - fioletowy pasek zdrowia, jak leczyć efekty zatrucia, trucizny Jak zniwelować negatywny efekt.

Niektóre potwory w Monster Hunter Rise posiadają ataki, które mogą zatruć naszą postać. Jest to bardzo negatywny i niepożądany efekt, przez który nasza postać stopniowo straci punkty zdrowia. Rozpoznamy ten stan po ikonie dwóch fioletowych kółek (1), ale przede wszystkim po tym, że pasek zdrowia zmieni kolor na fioletowy (2).

Efekt zatrucia zniknie po kilku chwilach samoistnie, ale do tego czasu, jeśli nie będziemy się leczyć, jad może doprowadzić do śmierci bohatera, gdyż stopniowo uszczupla pasek zdrowia. Dlatego zawsze warto mieć przynajmniej jeden przedmiot, który usunie z postaci truciznę.

Antidotum oraz lek ziołowy niwelują efekt zatrucia, dlatego też należy posiadać przynajmniej kilka tych przedmiotów w sakwie na przedmioty, by szybko ich użyć. Można też przypisać je do menu kołowego.

Antidotum jest prostsze w produkcji, gdyż do jego wytworzenia wystarczy zioło odtruwające, które bez problemu znajdziemy w świecie gry.

Spis treści: Monster Hunter Rise - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Monster Hunter Rise - wytrzymałość: jak regenerować, uzupełnić

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze