Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Monster Hunter Rise - zarządzanie ekwipunkiem: jak przenosić przedmioty, uzupełniać zapasy ze skrzynki

Jak przenosić przedmioty pomiędzy skrzynką a sakwą i uzupełniać zaopatrzenie.

W Monster Hunter Rise zbieramy i tworzymy bardzo wiele przedmiotów, dlatego zarządzanie ekwipunkiem jest tak bardzo ważne. Co więcej, często przenosimy zasoby i materiały pomiędzy sakwami i skrzyniami - czy to w wiosce, czy to w dzikich odstępach - dlatego więc warto poznać podstawy zarządzania przedmiotami.Skrzynka na przedmioty, sakwa na przedmioty, sakwa polowa, skrzynka z zaopatrzeniem

Warto więc rozpocząć naukę od podstawowych miejsc przechowywania przedmiotów:

  • Skrzynka na przedmioty (1) - odnaleźć można ten obiekt w wielu miejscach we wiosce, a także w namiocie - w obozie na początku każdego regionu. Przechowywany jest tutaj zapas wszystkich naszych przedmiotów. Do skrzynki trafiają przedmioty zebrane w trakcie każdego zadania - po tym jak ukończymy misję lub odwiedzimy namiot w obozie.
  • Sakwa na przedmioty (2) - czyli miejsce na przedmioty, które masz zawsze pod ręką i możesz je w każdej chwili użyć. Umieść tutaj najpotrzebniejsze przedmioty, takie jak mikstury lecznicze, a także te, z których najczęściej korzystasz. Możesz zarządzać sakwą na przedmioty z poziomu skrzynki na przedmioty, a także korzystając z menu gry (zakładka: Przedmioty i wyposażenie).
  • Sakwa polowa (3) - czyli miejsce na przedmioty, które zbierasz w trakcie zadania. Możesz sprawdzić zawartość sakwy polowej tylko podczas zadania, przechodząc do okna sakwy na przedmioty (2).
  • Skrzynka z zaopatrzeniem (4) - czyli przedmioty, które dostarcza gildia do danego zadania. Można je przenieść do sakwy polowej (3), ale po zakończeniu misji znikają bezpowrotnie - wykorzystać je można zatem tylko podczas zadania. Skrzynka z zaopatrzeniem znajduje się w obozie, obok namiotu.

Zarządzanie ekwipunkiem - wyrzucanie i przenoszenie przedmiotów pomiędzy skrzynką na przedmioty a sakwami

Warto wiedzieć, że wszystkie przedmioty zebrane podczas misji trafiają do sakwy polowej. Po zakończeniu zadania zostają automatycznie przenoszone do skrzynki na przedmioty, gdzie przechowujemy nasze zapasy. Jeśli sakwa polowa się zapełni, można wyrzucić z niej niepotrzebne przedmioty lub - lepiej - udać się do obozu, by w namiocie automatycznie przeniosły się do skrzynki na przedmioty.

Niezależnie, czy przebywamy w wiosce, czy w namiocie, możemy przenosić przedmioty pomiędzy skrzynką a sakwą - i odwrotnie. Wystarczy podejść do skrzynki na przedmioty i wybrać kolejno: Zarządzanie przedmiotami i Przenieść przedmioty, by uzupełnić zapasy.

W skrzynce na przedmioty, a także w obu rodzajach sakw, możemy skorzystać z podmenu (przycisk: X na Nintendo Switch), by wyrzucić niepotrzebny przedmioty, przenieść określoną liczbę danego przedmiotu lub za jego pomocą stworzyć nowy przedmiot. W trybie wieloosobowym możemy także podzielić się przedmiotami z innymi graczami (opcja: Daj).

Następnie: Monster Hunter Rise - szybkie wybieranie przedmiotów: jak korzystać i ustawić

Spis treści: Monster Hunter Rise - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Monster Hunter Rise - wioska Kamura: najważniejsze obiekty, miejsca, osoby i postacie

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze