Valheim - wędka: łowienie ryb, przynęty

Gdzie znaleźć wędkę, jak łowić ryby.

Wędka to jeden z bardziej użytecznych przedmiotów w grze Valheim. Przy jej pomocy zyskasz dostęp do nieograniczonego źródła jedzenia (ryby). Gdzie ją znaleźć i w jaki sposób łowić przy jej pomocy ryby? Tego dowiesz się z niniejszego rozdziału.

Na tej stronie:

Jak zdobyć wędkę i przynętę

Wędka to jedno z niewielu narzędzi w grze, których nie możesz stworzyć. Przedmiot ten kupisz u handlarza Haldora, którego znajdziesz w Czarnym Lesie. Lokalizacja kupca (1) jest losowa dla każdego świata, jednak gdy znajdziesz się w jego pobliżu, na mapie pojawi się ikonka sakiewki (2).

102_valheim_wedka_lowienie_ryb_przynety

Wejdź z interakcję z kupcem i kliknij na ikonce wędki (3) by ją kupić. Potrzebujesz do tego 350 monet. Pamiętaj też, by kupić przynajmniej jedną paczkę przynęt (4), gdyż są one potrzebne do łowienia ryb.

103_valheim_wedka_lowienie_ryb_przynety

Łowienie ryb

Gdy już zdobędziesz wędkę, umieść ją na pasku skrótów (5), pod dowolną cyfrę. Podejdź do większego zbiornika wodnego (rzeka, jezioro, ocean), wybierz wędkę i upewnij się, że przynęta jest w ekwipunku.

104_valheim_wedka_lowienie_ryb_przynety

Przytrzymaj teraz lewy przycisk myszy. Na ekranie pojawi się kółko (6) przedstawiające siłę rzutu. Im dłużej przytrzymasz przycisk, tym dalej zarzucisz wędkę. Puść przycisk, by spławik z przynętą wpadł do wody (7).

Poczekaj teraz na ryby. Gdy któraś się zbliży i wywoła falę (8) w miejscu przynęty, wciśnij szybko i przytrzymaj prawy przycisk myszy. Na ekranie pojawi się napis Złowiono (9). Teraz musisz tylko wyciągnąć zdobycz na ląd, cały czas trzymając prawy przycisk. Po wszystkim surowa ryba trafi do plecaka - możesz ją teraz upiec i zjeść bądź wykorzystać do przyrządzenia wartościowszego posiłku.

105_valheim_wedka_lowienie_ryb_przynety

Rodzaje wędek i przynęt

Na ten moment w grze znajduje się wyłącznie jeden typ wędki i przynęty - nie da się kupić ani wytworzyć innych wariantów. Jednakże, z ich pomocą złowisz ryby w każdym miejscu.

Następnie: Valheim - rozdzielanie grup przedmiotów

Spis treści: Valheim - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valheim - strzały: jak stworzyć, rodzaje strzał

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami