Assassin's Creed Valhalla - Zakon Starożytnych: jak znaleźć i zabić kultystów

Gdzie są wskazówki, kim są Zeloci.

Zakon Starożytnych w Assassin's Creed Valhalla to działająca w cieniu pogańska organizacja, z którą walczą Ukryci. Zakon to prekursorzy Templariuszy, natomiast Ukryci - Asasynów.

Tropienie i zabijanie członków Zakonu to wątek poboczny w grze, jednak jest jej bardzo ważną częścią, więc warto się zaangażować. Na tej stronie znajdziesz wszystkie informacje o Zakonie, wskazówkach i Zelotach.

Jak odblokować Zakon Starożytnych

Na początku rozgrywki nie masz jeszcze dostępu do Zakonu - możesz go uzyskać dopiero po osiedleniu się wikingów w Anglii, w osadzie Krucza Przystań.

Gdy gród będzie gotowy, wybuduj w osadzie Siedzibę Ukrytych. Kosztuje ona 400 sztuk materiałów budowlanych i 30 sztuk surowców. Zdobędziesz je, przeprowadzając najazdy.

assassins_creed_valhalla_zakon_1

Po wybudowaniu kryjówki, Hytham zaprosi cię na spacer, na którym nauczy Eivor skoku wiary. Po tym zadaniu w twojej grze pojawi się też zakładka Zakon, co oznacza rozpoczęcie nowej przygody.

Hierarchia Zakonu, szukanie wskazówek

Zanim przejdziemy do kwestii eliminacji członków Zakonu, poznajmy lepiej zakładkę Zakon w menu.

assassins_creed_valhalla_zakon_2

W centrum widzisz tutaj całą siatkę członków Zakonu, a także Zelotów (1), umieszczonych po bokach. Zeloci pomagają Zakonowi i pełnią w nim istotną rolę - jeszcze do nich wrócimy.

Tożsamość kultystów oraz Zelotów jest ukryta, a żeby ją odsłonić, musisz znaleźć wszystkie potrzebne wskazówki.

Oto sposoby zdobywania wskazówek dotyczących tożsamości członków Zakonu:

  • zabijanie pozostałych członków - eliminacja mniej znaczących osób na drzewku zapewnia informacje o ich dowodzących
  • zabijanie Zelotów
  • branie udziału w misjach związanych z sojuszami (rozpoczniesz je w osadzie u Randvi)
  • pomaganie zwykłym obywatelom Anglii poprzez realizację zadań pobocznych
  • korzystanie z podpowiedzi w zakładce Zakonu

Aby dowiedzieć się, gdzie znajdziesz wskazówkę o konkretnym członku Zakonu lub przejrzeć te, które już zdobyłeś, wybierz daną osobę drzewku hierarchii. Tutaj znajdziesz informację (2), czy wskazówka znajduje się gdzieś w świecie gry, czy może warto kontynuować wątek główny gry lub wyeliminować pozostałe osoby.

assassins_creed_valhalla_zakon_3

Na samym początku zdecydowanie najlepiej jest się skupić na głównym wątku fabularnym. Po zawarciu sojuszu z Lunden zgładzisz już pokaźny szereg kultystów.

Zabijanie członków Zakonu

Aby odkryć tożsamość i miejsce przebywania danego kultysty, musisz zebrać wszystkie wskazówki z nim związane. Gdy to się stanie, będziesz mógł znaleźć go na mapie, a następnie udać się tam i dokonać eliminacji.

Uważaj jednak, bo kultyści mają Moc przypisaną do danego regionu na mapie. Zwróć więc uwagę na wymagany poziom, zanim wyruszysz w drogę.

Członkowie Zakonu to „zwykłe” postacie przechadzające się po świecie gry. Jeżeli będziesz mieć szczęście, zabijesz kultystę przypadkowo, np. atakując wrogi posterunek - nawet jeżeli nie miałeś ani jednej wskazówki dotyczącej tożsamości przeciwnika.

Zabijanie Zelotów

Jak już wspomnieliśmy, Zeloci to najemnicy, którzy wspierają Zakon. Ich również możesz zabijać, aby uzyskać wskazówki dotyczące kultystów.

Zeloci są bardzo niebezpieczni, a potyczka z nimi przypomina walkę z bossem. Zawsze przygotuj się do starcia z Zelotem, najlepiej uzupełniając całe życie i prowiant oraz adrenalinę.

assassins_creed_valhalla_zakon_4

Na Zelotów również możesz natknąć się przez przypadek. Kiedy spotkasz Zelotę lub odkryjesz miejsce jego położenia, zostanie on oznaczony na mapie ikoną białego hełmu (3):

assassins_creed_valhalla_zakon_5

Więcej porad:

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami