Metro Exodus - latarka i zapalniczka

Rozświetlanie otoczenia i podpalanie łatwopalnych elementów.

Podczas gry w Metro Exodus będziesz odwiedzał wiele różnorakich lokacji. Od tuneli, poprzez tereny otwarte na powierzchni, kończąc na bazach wojskowych. Niektóre z tych miejsc charakteryzują się dobrym oświetleniem i bohater oraz inne postacie są bardzo dobrze widoczne.

Czasami trafimy jednak do znacznie ciemniejszych zakamarków, gdzie trudno będzie wypatrzeć nie tylko przeciwników, ale w ogóle drogę przed nami. W takich przypadkach możemy poradzić sobie na kilka sposobów, a konkretnie:

  • Korzystając z elementów otoczenia.
  • Używając latarki.
  • Używając zapalniczki.

Jeśli chodzi o pierwszą możliwość, to są to wszelkiego rodzaju lampy czy reflektory. Jeśli podejdziesz do urządzenia mogącego emitować światło, pojawi się przy nim żarówka. Należy przy tym pamiętać, że takie rzeczy oświetlają tylko bliską okolicę i nie da się ich przenosić.

zapalniczka

Inaczej jest w przypadku latarki czy zapalniczki. Bohater może z nich korzystać również w trakcie poruszania się. Pierwsze z urządzeń (lewy strzałka na krzyżaku) emituje więcej światła, ale może się wyczerpać. Korzystanie z zapalniczki (L1 i kwadrat / LB i X) rozświetla tylko najbliższy obszar, jednak oferuje możliwość podpalania między innymi pajęczyn (1), które inaczej znalazłyby się na naszej masce.

Należy zawsze pamiętać, że korzystanie z różnych źródeł światła ma dwojaki efekt. Z jednej strony umożliwia rozświetlenie mroku i lepszą orientację w terenie, ale sprawia również, że bohater staje się łatwiejszym celem dla przeciwników.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami