God of War - szybka podróż, odblokowanie portali

Jak szybko przemieszczać się po świecie Kratosa.

W trakcie przygody w God of War natkniesz się na tak zwane Mistyczne Bramy. Są to charakterystyczne, magiczne portale o niebieskiej poświacie, które może aktywować poprzez wchodzenie z nimi w interakcję. Kiedy to nastąpi otrzymasz możliwość podróżowania między tego typu punktami.

Szybka podróż nie odbywa się jednak błyskawicznie, tak jak ma to miejsce w wielu innych tytułach, gdzie wystarczy wskazać punkt na mapie, a nasza postać po chwili zostanie tam przeniesiona.

W przypadku God of Wara system ten jest nieco bardziej skomplikowany, ale wraz z postępami w rozgrywce i odblokowywaniem kolejnych Mistycznych Bram, podróżowanie po Midgardzie i innych światach stanie się znacznie szybsze.

Zanim w pełni skorzystasz z systemu szybkiej podróży (w angielskiej wersji Fast Travel) warto poznać kilka wiadomości, które mogą rozwiać pewne wątpliwości zwłaszcza na wczesnym etapie gry.

portale

Uwaga - poniższe informacje mogą zawierać drobne spoilery związane z kampanią fabularną.

Po raz pierwszy możliwość szybkiej podróży pojawia się na Wybrzeżu Dziewięciu, po obniżeniu poziomu wody w zbiorniku wodnym i dotarciu do sklepu Broka w Świątyni Tyra. To właśnie krasnoludzki handlarz i kowal powie o Mistycznych Bramach i podaruje Kratosowi specjalny przedmiot, dzięki któremu bohater będzie mógł je aktywować. Portale są zaznaczane na mapie specjalnymi, niebieskimi ikonami.

  • Początkowo przez bramy będzie można podróżować tylko w jednym kierunku, to znaczy do wspomnianego sklepu Broka w Świątyni Tyra. Podróż w drugą stronę albo do innych portali będzie niestety niedostępna, o czym poinformuje pojawiająca przy Mistycznej Bramie ikona kłódki.
  • Dostęp do podróży w obydwie strony zyskamy po zakończeniu misji w Helheimie i zdobyciu możliwości przenoszenia tak zwanych Wiatrów Hel (przy pomocy Ostrzy Chaosu). Po powrocie do Midgardu Kratos porozmawia z Brokiem, od którego dowie się, że portale zostały ulepszone i teraz można przenosić się w obydwu kierunkach, a także przenosić się między poszczególnymi Mistycznymi Bramami.
  • Jeśli zdecydujesz się do na skorzystanie z możliwości szybkiej podróży, to bohaterowie zostaną przeniesieni do nowej lokacji, tak zwanego Świata Między Światami. Jest to kraina, który w sprytny sposób ukrywa pasek ładowania miejsca, do którego mamy się udać. W trakcie pobytu w niej możesz biec po wytyczonej ścieżce tak długo, aż dotrzesz do portalu, który pojawi się po załadowaniu nowej lokacji. Teraz wystarczy przez niego przejść, aby znaleźć się w miejscu, które wybrałeś z poziomu mapy.
  • Podczas podróżowania przez Świat Między Światami lepiej jest nie schodzić z głównej ścieżki. Czasami istnieje bowiem możliwość podejdzie do górskiej krawędzi, jednak skok z niej zakończy się śmiercią bohatera.

Należy też pamiętać, że nie można podróżować przez Mistyczne Bramy między dwoma różnymi światami (np. między Midgardem, a Alfheimem). Jeśli chcemy dostać się do innego świata, to trzeba udać się do świątyni Tyra i ze specjalnej komnaty, w której znajduje się koło światów, wybrać ten, do którego mamy zamiar się dostać.

Różne światy są odblokowywane wraz z postępami podczas gry lub poprzez odnajdowanie specjalnych części szyfru, jak ma to miejsce w przypadku Muspelheimu oraz Niflheimu.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Serwery Battlefield 2042 pustoszeją

Liczba graczy szybko spada.

GeForce RTX 2060 12 GB potwierdzony - premiera w przyszłym tygodniu

Odświeżony model starszego układu poprawi sytuację na rynku kart?

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami