God of War z nowym głosem Kratosa w polskiej wersji. Artur Dziurman w obsadzie

Zamiast Bogusława Lindy.

Polski oddział Sony poinformował, że w rodzimej wersji God of War w postać Kratosa wcieli się Artur Dziurman. Firma opublikowała także materiał prezentujący aktora.

W poprzednich odsłonach cyklu głos „bogowi wojny” podkładał Bogusław Linda. Nie jest jednak jasne, co jest powodem zmian dokonanych w obsadzie.

01
Artur Dziurman przyjął rolę Kratosa

Dziurman jest absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej imienia Ludwika Solskiego w Krakowie. Na swoim koncie ma udział w wielu polskich produkcjach kinowych i telewizyjnych - pojawił się między innymi w takich filmach, jak „Bogowie” i „Rezerwat”, a także serialu „Czas honoru”.

Kilka kwestii wypowiadanych przez Kratosa w nowym „wydaniu” można było usłyszeć w niedawnym zwiastunie gry, towarzyszącym ujawnieniu dokładnej daty premiery. Dopiero teraz jednak oficjalnie ujawniono nazwisko osoby wcielającej się w „boga wojny”.

W opublikowanym przez Sony materiale artysta opowiada o wyzwaniach, z którymi musiał zmierzyć się podkładając głos bohaterowi. Dużą niedogodnością była praca przy braku wiedzy, w jaki sposób rozgrywa się dana scena.

Aktor wspomina, ze najtrudniejsze okazało się nagrywanie wszelkiego rodzaju jęków, bo nie wiedział, czy wywołane są otrzymywanymi przez postać obrażeniami, czy też atakowaniem przeciwników.

Nowy God of War zabiera graczy do krainy prosto z nordyckiej mitologii, co oznacza zupełną zmianę otoczenia i klimatu w porównaniu do poprzednich części. Akcję osadzono po wydarzeniach z trzeciej.

Głównym bohaterem ponownie jest Kratos, któremu jednak tym razem towarzyszy syn - Atreus. Wraz z młodzieńcem podopieczny wyrusza w podróż, by w dalekim świecie rozsypać prochy zmarłej żony.

Pod względem rozgrywki tytuł zrywa z tradycją. Kamera umiejscowiona jest tym razem za plecami postaci, sprawiając wrażenie bliższego kontaktu z walką i otoczeniem.

Kilka dni temu dyrektor kreatywny projektu - Cory Balrog - ujawnił, że w produkcji pojawią się opcjonalne walki z bossami. To oznacza, że otrzymamy możliwość pominięcia niektórych potyczek.

God of War ukaże się 20 kwietnia, tylko na PS4.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami