Giza to średniej wielkości region położony nieco na wschód od środkowej części Egiptu. Cechą charakterystyczną tej krainy są oczywiście legendarne piramidy, o których całkiem wierne oddanie zadbali twórcy gry.

Pomimo swoich rozmiarów, region ten posiada zaledwie jeden punkt synchronizacji w postaci punktu widokowego na jednej z piramid. Szybkiej podróży możemy jednak też użyć korzystając z niewielkiej miejscowości usytuowanej nad wodą.

Giza - papirusy, kamienne kręgi, skarby, grobowce

Poniżej znajduje się mapa lokacji Giza. Kliknij ją, aby powiększyć do optymalnych rozmiarów lub skorzystaj z linka pod ilustracją.

196
Mapa Gizy w Assassin's Creed Origins

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Tym razem nie uświadczymy tutaj zadania ustawiania gwiazd, czyli kamiennych kręgów. Jeśli jesteś ciekawy zadania tego typu, możesz spojrzeć na tę stronę - Assassin's Creed Origins - gwiazdy: kamienne kręgi (cz. 1).

Wielbiciele zagadek papirusu powinni być za to usatysfakcjonowani. W północno-wschodniej części Gizy znajduje się bowiem jedna z zagadek o nazwie Kamienne grzyby. To jedna z łatwiejszych zagadek w całej grze.

Polecamy także zbieranie skarbów. W tym przypadku potrafią być bronione przez strażników lub znajdować się w silnie strzeżonych obozach wojskowych. Spróbuj zdobyć wszystkie już na samym początku odwiedzenia danej lokacji, dzięki czemu zdobędziesz bardzo dobre bronie lub inne przydatne przedmioty oraz złoto/pieniądze, czyli drachmy.

Oprócz skarbów warto także eksplorować wszystkie grobowce. Giza to miejsce, gdzie znajduje się ich najwięcej, bo aż pięć. Miej jednak świadomość, że jeden z nich - Eesfet Oon-m'Aa Poo - możliwy jest do eksploracji po spełnieniu odpowiednich warunków. Dowiesz się o nich, klikając w link.

Odwiedzaj także sklepy różnego typu:

  • kuźnia - sprzedasz tu niepotrzebne bronie i ulepszysz swoje ulubione
  • stajnia - możesz tu sprzedać swojego obecnego wierzchowca i zakupić wielbłąda lub konia
  • tkacz - w tym miejscu możesz zaopatrzyć się w nowe szaty, dzięki którym zmienisz ubranie, a także sprzedasz materiały rzemieślnicze

Tym razem jednak nie zaznaczyliśmy ich na mapie, gdyż można na nie trafić łatwo w większych skupiskach ludzi i miejscowościach. Wystarczy rozejrzeć się po okolicy lub mocniej powiększyć mapę lokacji w grze.

Giza to kraina średnich rozmiarów, ale ze względu na jej zróżnicowanie pod względem wysokości terenu i pustawe, pustynne obszary, proponujemy eksplorację na wierzchowcu. Jeśli zależy ci na czasie, możesz także korzystać z punktów szybkiej podróży, po wcześniejszym wykonaniu na nich synchronizacji.

Reklama

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redakcja Eurogamer.pl

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Więcej artykułów od Jerzy Daniłko

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały