Rozpoczynamy cykl związany z eksploracją grobowców w AC Origins. Grobowce to miejsca niewidoczne na pierwszy rzut oka, schowane często pod ziemią, innym razem w piramidach. Ich eksploracja bywa niebezpieczna, ale i bardzo opłacalna.

W miejscach takich odkrywamy bowiem pradawne tabliczki, a odczytanie każdej z nich przynosi nam punkt umiejętności, który możemy wydać w trzech kategoriach zdolności:

067
Grobowce a Assassin's Creed Origins

Oprócz tego w grobowcach znajdziesz też dużo monet ze złota (drachmy), a także kryształów, szkło pustynne i wiele drogocennych drobiazgów, które można później sprzedać któremuś z handlarzy.

Wskazówka: eksploruj wszystkie z opisywanych komnat, aby pozyskać szkło pustynne. Dzięki nim otwierać będziesz pradawne mechanizmy oraz przydadzą ci się, gdy rozwiążesz wszystkie zagadki kamiennych kręgów.

Najciekawsze oferty i promocje dla graczy: Hity jesieni - zamów przed premierą. Zobacz także: Samsung Gear VR 2017 z kontrolerem

Pierwszy grobowiec mogliśmy sprawdzić już na początku gry, w ramach zadania dodatkowego Kryjówka, w którym odnajdujemy zagubionego chłopca.

Opis eksploracji grobowców rozpoczynamy od lokacji Giza, krainy znajdującej się w środkowo-wschodniej części mapy Egiptu. Kolejność nie jest przypadkowa - najpierw skupiamy się na regionach, które są mniej wymagające i można je eksplorować na nieco niższych poziomach doświadczenia.

Grobowce, Giza:

Grobowce, Nom Sakkara:

Grobowce, Nom Uab:

Grobowce, Odosobniona Pustynia:

Grobowce, Czarna Pustynia:

Grobowce, Nom Haueris

Grobowce, Pustynia Deszeret

Największe grobowce często są przejęte przez grupy przeciwników. Jeżeli natkniesz się na takie miejsca, postaraj się najpierw oczyścić teren z nieprzyjaciół. Jeśli są na znacznie wyższych poziomach doświadczenia, po prostu wróć do lokacji później, gdy rozwiniesz swojego bohatera.

Zagrożeniem mogą okazać się także kobry, które ukrywają się czasami w większych naczyniach do rozbicia. Możesz spróbować je pokonać i zabrać przedmiot, który również znajdował się w pojemniku lub po prostu uciec, jeśli obawiasz się przegranej w walce.

Reklama

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redakcja Eurogamer.pl

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Więcej artykułów od Jerzy Daniłko

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały