Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Origins - grobowiec Wyznawcy Thota, Giza

AC Origins: pradawna tabliczka i skarby w czwartym grobowcu w Gizie.

To już ostatni z czterech grobowców dostępnych w Gizie. Jednocześnie warto zaznaczyć, że to właśnie ta lokacja posiada najwięcej grobowców do odkrycia. Wszystkie z opisywanych wcześniej były skoncentrowane wokół trzech piramid w tym regionie Egiptu. Tym razem eksploracja będzie wyglądać nieco inaczej.

Na początku musisz udać się nieco na północny zachód od piramid, gdzie u podnóży niezbyt wysokiego pasma górskiego znajduje się niewielka dolina, prowadząca ku wejściu do jaskini. Miejsce to zaznaczyliśmy dla ułatwienia na poniższej mapie.

Czwarty grobowiec w Gizie.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Zaraz po zbliżeniu się do wspomnianej doliny zauważysz, że jest strzeżona przez trzech-czterech strażników. Ich poziom doświadczenia oscyluje w granicach 18-20, a więc eksploracja tego terenu jest raczej niewskazana dla tych graczy, którzy dopiero rozpoczęli swoją zabawę w grze.

Pozbywamy się zatem wrogów, a następnie przeszukujemy zakamarki jeszcze przed wejściem do jaskini (1). Gdy już się w niej znajdziemy, musimy zachować po raz kolejny ostrożność - w dalszym ciągu napotykać będziemy nieprzyjaźnie nastawionych strażników. Po wejściu do środka nie idź główną drogą, ale trzymaj się lewej strony, gdzie będziesz mógł wskoczyć na wąską półkę skalną.

Po wejściu do jaskini (1) spodziewaj się dalszego oporu (2).

Dostaniesz się z niej na teren, na którym będziesz mógł przechodzić po linach pomiędzy drewnianymi konstrukcjami. Znajdują się na nich kołczany, gdzie będziesz mógł uzupełnić strzały. Te przydadzą się do wyeliminowania kilku strażników (2) znajdujących się na niższym poziomie tej części jaskini.

Jeśli jednak łuk kłóci się z twoim stylem walki, zawsze możesz zeskoczyć niżej i nawiązać bezpośrednią walkę. Gdy pozbędziesz się kolejnej grupy nieprzyjaciół, skieruj swe kroki na podświetloną na pomarańczowo półkę skalną (3). Dostaniesz się w ten sposób do kolejnej części kryjówki, gdzie pozbędziesz się dwóch przeciwników.

Po przeskoczeniu na gzyms (3) pozbądź się nieprzyjaciół i zanurkuj nieco dalej do wody.

Zeskocz niżej, gdzie przy drewnianej konstrukcji sprawdzisz zawartość skrzynki, a następnie wróć na górę i kontynuuj wędrówkę po linach i drewnianych konstrukcjach. Nieco dalej, w rogu jaskini, znajdziesz zbiornik wodny (4). Wskocz do niego, zanurkuj i przepłyń na drugą stronę, aby zyskać cenne przedmioty.

Gdy już wrócisz do głównej części jaskini, zmierzaj dalej przed siebie, zbierając po drodze cenne przedmioty. Dotrzesz do charakterystycznej, drewnianej platformy (5), na której znajduje się szpula. Podnieś ją - platforma powinna ruszyć do góry - a następnie wejdź schodkami (6) obok i stań na drugiej platformie (7), zjeżdżając tym samym na dół.

Odniesienia do oznaczeń znajdziesz w tekście.

Upuść trzymają jeszcze szpulę tak, aby pozostała na drugiej platformie. Następnie umieść jeszcze trzy takie szpule leżące obok (8) na drugiej platformie, a następnie wróć na schody, skąd wskoczysz na pierwszą platformę. Dzięki ciężarowi, który pozostawiliśmy przed chwilą, platforma nie opadnie, a ty będziesz mógł przeskoczyć na dalszy, dotąd niedostępny tunel.Na jego końcu odnajdziesz sporo skarbów, a po zeskoczeniu na niższy poziom jeszcze więcej oraz - nieco dalej - pradawną tabliczkę. Po wykonaniu na niej interakcji i zebraniu wszystkich skarbów, kieruj się w stronę podświetlonego korytarza, który doprowadzi cię do wyjścia. Możesz jeszcze tam napotkać pojedynczych strażników.

Komentarze