Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Origins - zdolności i umiejętności: Wróż

Wszystkie umiejętności i zdolności związane z handlem, wierzchowcami i różnymi atakami.

Zbiór umiejętności z drzewka Wróża jest bardzo specyficzny, gdyż pośród dostępnych zdolności możemy natrafić na związane z naprawdę wieloma aspektami rozgrywki. Znajdziesz tutaj chociażby bonusy do handlu, a dokładniej przy sprzedaży własnych przedmiotów.

Możesz tu także odblokować zdolności związane z walką nie do końca bezpośrednią, zdobywając tym samym umiejętności zatruwania zwłok czy też wykorzystania bomb i strzałek. Skrytobójcy powinni więc tu czuć się jak u siebie w domu.

Wreszcie zauważyć możesz rzeczy związane z przebywaniem pod wodą, chociażby wydłużony oddech, a także umiejętności związane z jazdą wierzchem czy możliwością zakupu w stajni wojennego rydwanu. Wszystkie te gadżety będą jednak kosztować cię sporo punktów zdolności.

Drzewko umiejętności: Wróż - Assassin's Creed Origins

A. Punkty zdolności - w tym miejscu możesz sprawdzić, ile posiadasz punktów zdolności na chwilę obecną.

B. Poziom i punkty doświadczenia - w ikonie tarczy określony jest twój obecny poziom doświadczenia, a poniżej ilość punktów aktualnie oraz potrzebnych do następnego awansu.

1. Wezwanie transportu - umiejętność bazowa. Przytrzymaj Q, aby wezwać swego wierzchowca lub pojazd.

2. Bomba ogniowa - rzuć tę bombę, aby podpalić swoich wrogów. Gdy jest wybrana do użycia, przełącz się na nią, przytrzymując 4. Koszt: 1 punkt.

3. Świt i zmierzch - przytrzymaj M, aby usiąść, oddać się medytacjom i przyspieszyć upływ czasu. Koszt: 1 punkt.

4. Sprzedawca - (pasywne) Sprzedając produkty zwierzęce i drobiazgi, dostajesz cenę wyższą o 25%. Koszt: 1 punkt.

5. PD za narzędzia - (pasywne) Zabijanie wrogów za pomocą narzędzi daje punkty doświadczenia. Narzędzia: Rozkład ciała, Zatrute strzałki, Bomby ogniowe, Ogień. Koszt: 1 punkt.

6. Zasłona dymna - naciśnij R po ataku wręcz lub uniku, aby rzucić ten proszek. Ogłusza on pobliskich wrogów i tworzy zasłonę dymną, która może zaburzyć widoczność. Koszt: 1 punkt.

7. Strzałki usypiające - używaj tych strzałek do usypiania szeregowych wrogów oraz zwierząt i unikania wykrycia. Gdy są wybrane do użycia, przełącz się na nie, przytrzymując 4. Koszt: 1 punkt.

8. Rozkład ciała - naciśnij R, aby użyć tej substancji do zarażenia martwego ciała, które następnie skazi pobliskich przeciwników. Koszt: 1 punkt.

9. Z tyłu sklepu - w sklepach możesz kupować rzadsze wyposażenie. Koszt: 2 punkty.

10. Piroman - (pasywne) Obrażenia, które zadajesz za pomocą ognia, są zwiększone o +50%. Koszt: 1 punkt.

11. Obrażenia od zasłony dymnej - (pasywne) Wrogowie, którzy wejdą w zasłonę dymną, otrzymają obrażenia i zostaną powaleni na ziemię. Koszt: 2 punkty.

12. Szał - naciśnij R, aby użyć na nieświadomym wrogu niższego poziomu i zwrócić go przeciwko jego towarzyszom. Koszt: 2 punkty.

13. Kupowanie surowców - w sklepach możesz kupować surowce do wytwarzania. Kuźnie i warsztaty tkackie sprzedają różne rodzaje surowców. Koszt: 2 punkty.

14. Oswajanie zwierząt - po uśpieniu zwierzęcia za pomocą strzałki usypiającej możesz je oswoić za pomocą E. Zwierzę będzie za tobą podążać. Aby móc oswajać zwierzęta, najpierw musisz poznać umiejętność Strzałki usypiające. Koszt: 3 punkty.

15. Zatrute strzałki - rzuć tą strzałką, aby zatruć i skazić pobliskich wrogów. Gdy jest wybrana do użycia, przełącz się na nią, przytrzymując 4. Koszt: 2 punkty.

16. Mistrz wstrzymywania oddechu - (pasywne) Możesz dłużej przebywać pod wodą. Koszt: 3 punkty.

17. Właściciel rydwanu - w stajniach możesz kupować rydwany wojenne. Koszt: 3 punkty.

18. Mistrz uczonych - (pasywne) Zwiększa obrażenia zadawane przez wszystkie twoje narzędzia o dodatkowy 1% (Rozkład ciała, Zatrute strzałki, Bomby ogniowe, Ogień). Tę zdolność można pozyskiwać wielokrotnie. Koszt: 1 punkt.


Zobacz też:


Przed każdym rozdzieleniem punktów, dwa razy się zastanów. Pamiętaj, że nie każda umiejętność będzie odpowiadająca twojemu stylowi gry, ale z drugiej strony, jeśli chcesz uzyskać końcową zdolność, będziesz musiał i tak zainwestować w zdecydowaną większość poprzednich.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Assassin's Creed Origins

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze