Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Origins - grobowiec Amenemhata III, Nom Haueris

AC Origins: pradawna tabliczka i skarby w pierwszym grobowcu w Nom Haueris (Haueris Nome).

Nom Haueris to kraina położona we wschodniej części Egiptu, bezpośrednio nad Nilem, lecz bardziej w jego południowych częściach. Od zachodu graniczy z Oazą Fajum, której częścią jest miasto Krokodilopolis.

Jest to kraina niezbyt przyjazna podróżnikom, którzy posiadają niskie poziomy doświadczenia. Eksplorację grobowców z tym regionie proponujemy zatem dopiero, gdy zbliżysz się do 30 poziomu, a to ze względu na przeciwników, których napotkasz na swojej drodze.

Pierwszy z opisywanych grobowców odnajdziesz w południowo-zachodnim krańcu regionu. Na wschód od Krokodilopolis znajduje się tam piramida, a w jej południowo-zachodnim narożniku wejście do grobowca.

Pierwszy grobowiec w Nom Haueris.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Po wejściu przez wąską szczelinę w piramidzie, możesz zapalić pochodnię. Skieruj się w dół, a następnie dotrzyj na sam koniec korytarza. Na ziemi odnajdziesz szkło pustynne. Gdy dodasz je do kolekcji, cofnij się nieco do drzwi, którymi tu wszedłeś. Następnie spójrz do góry, gdzie zauważysz otwór (1), przez który da się wspiąć na wyższy poziom.

Wespnij się przez dziurę (1), a w kolejnej komnacie podpal kratownicę (2), aby dostać się do mechanizmu.

Następnie przejdź przez pajęczyny i rusz przed siebie, nieco w dół, aż dotrzesz do kolejnej, większej komnaty. Tuż za drzwiami spójrz na podłogę po lewej stronie. Zauważysz tam otwór (2) zasłonięty drewnem. Rzuć tam pochodnię, a gdy blokada spłonie, zeskocz niżej i zniszcz znajdujący się tam kwadratowy przycisk z kamienia.

W drugim kącie pomieszczenia, idąc prosto od miejsca, z którego startowałeś, znajdziesz kolejny taki mechanizm. Proces jego zniszczenia wygląda dokładnie tak samo. Wróć na górę, gdzie uruchom impuls Animusa, by znaleźć przydatne przedmioty w okolicy. Następnie obejdź płytki otwór w podłodze (3), aby dostać się do następnego pomieszczenia.

Odniesienia do oznaczeń znajdziesz w tekście.

Schodząc niżej podnieś szkło pustynne i zmierzaj dalej, aż dotrzesz do pomieszczenia z basenem, w którym znajdują się krokodyle na 30 poziomie doświadczenia. Nieco dalej znajdziesz też miejsce (4), gdzie uzupełnisz strzały do łuku.

Po zlikwidowaniu krwiożerczych bestii wskocz do wody, a następnie zanurkuj tak głęboko, jak to tylko możliwe. Wpłyń do pierwszego korytarza z prawej strony (5), gdzie w skrzynce odnajdziesz broń. Gdy skierujesz się w drugą stronę, w jednym z zakamarków odnajdziesz szkło pustynne.

Odniesienia do oznaczeń znajdziesz w tekście.

Gdy z kolei wrócisz do miejsca, gdzie kanały się rozdzielały, ale popłyniesz prosto, trafisz do miejsca, gdzie znajduje się pradawna tabliczka (6). Po wykonaniu interakcji, wypłyń bezpośrednio na górę. W pomieszczeniu, gdzie się znalazłeś, w jednym z rogów znajdziesz jeszcze jeden kawałek szkła pustynnego, a także skrzynkę z kryształem.Co ciekawe, grobowiec ten możesz ukończyć, nawet gdy nie posiadasz odpowiedniego poziomu do walki z krokodylami w basenie. W takiej sytuacji po prostu musisz wskoczyć do wody bezpośrednio i błyskawicznie zanurkować, podążając przed siebie i ignorując boczne komnaty z dodatkowymi przedmiotami. Jeśli będziesz miał szczęście, krokodyle nie zdążą cię wtedy zaatakować, ale ominiesz przydatne przedmioty znajdujące się w wodzie.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Assassin's Creed Origins

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze