Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aresztowano 6 osób podejrzanych o ustawianie meczów w CS:GO

W Australii.

Policja z australijskiego stanu Victoria aresztowała sześć osób podejrzanych o ustawianie meczów w oficjalnych turniejach sieciowej strzelanki CS:GO.

Zatrzymania to efekt dochodzenia prowadzonego od marca przez jednostki do spraw sportu i przestępczości zorganizowanej. Śledztwo wszczęto po doniesieniu agencji bukmacherskiej, która twierdziła, że kilku graczy ustalało wyniki spotkań, a później je obstawiało.

CS:GO skupia się na walce między terrorystami i antyterrorystami

Według policji, ustawiono „co najmniej pięć meczów”, na które postawiono ponad 20 zakładów. Oficerowie przeszukali w tym tygodniu „szereg obiektów” i aresztowali sześciu mężczyzn w wieku od 19 do 22 lat.

Zatrzymanym grozi nawet dziesięć lat więzienia za działania mogące negatywnie wpłynąć na wyniki zakładów bukmacherskich. Podejrzanych przesłuchano, ale zwolniono, by na wolności oczekiwali dalszego rozwoju śledztwa.

Zobacz: CS:GO - poradnik i najlepsze wskazówki

To pierwsze aresztowania związane z ustawianiem meczów e-sportowych w Australii. Policja przekonuje jednak, że ze względu na rosnące znaczenie sportów elektronicznych w przyszłości może dojść do kolejnych tego typu przypadków.

CS:GO zmaga się z różnymi rodzajami oszustw. Przykładowo w ubiegłym roku jeden z profesjonalnych graczy otrzymał pięcioletni zakaz występu w turniejach za używanie narzędzi dających nieuczciwą przewagę w rywalizacji.

Źródło: Komunikat policji

Następnie: Świat Cyberpunk 2077 może być mniejszy niż w Wiedźminie 3 - twierdzi CD Projekt Red

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze