Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Profesjonalny gracz CS:GO z pięcioletnim zakazem występu w zawodach

Za oszukiwanie podczas turnieju.

Profesjonalny gracz CS:GO otrzymał pięcioletni zakaz uczestniczenia w zawodach organizowanych przez członków organizacji Esports Integrity Coalition. To kara za oszukiwanie w trakcie turnieju.

W ubiegłym tygodniu Nikhil Kumawat o pseudonimie Forsaken z Optic India rywalizował w finałach Extremesland Asia. Okazało się, że w trakcie meczu przeciwko Revolution używał cheatów. Gdy sprawa wyszła na jaw, początkowo odmówił sędziom przeszukania komputera i usunął program dający nieuczciwą przewagę.

Przedstawiciele Esports Integrity Coalition podkreślają, że dowody przeciwko graczowi są niepodważalne. Ujawniono, że oszukiwał także na turnieju ESL India Premiership, który wygrał wraz ze swoim zespołem (dzięki, PC Gamer).

Organizacja podejmowała próby kontaktu z Forsakenem, aby mógł przyznać się do winy lub bronić się przed stawianymi zarzutami, ale nie odpowiedział. Na łamach serwisu AFK Gaming zawodnik wydał jednak oświadczenie, w którym przeprosił za postępowanie.

- Dla oszustów pokroju Kumawata nie miejsca w esporcie i osobiście mam nadzieję, że nigdy nie będziemy świadkami jego powrotu do CS:GO lub jakiejkolwiek innej produkcji - oznajmił zaś Ian Smith, delegat ESIC.

Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwsze wykroczenie gracza. W ubiegłym roku też doszło do pewnego incydentu, ale Esports Integrity Coalition twierdzi, że nie był związany z obecną próbą oszustwa, dlatego nie nałożono dożywotniego zakazu.

Po wydarzeniach z minionego tygodnia, Optic Gaming natychmiastowo wyrzuciło Kumawata oraz pozostałych członków drużyny.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze