Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Najdroższy skin w historii CS:GO nie jest nawet ładny. Kosztował 400 tysięcy dolarów

Niepozorny kałasznikow.

AK-47 z czterema holograficznymi naklejkami zespołu Titan to najdroższy sprzedany skin w historii CS:GO i zapewne gier wideo w ogóle. Kolekcjoner zapłacił za skórkę rzekomo całe 400 tysięcy dolarów (ok. 1,7 mln złotych).

Zasłużona strzelanka regularnie bije rekordy popularności na Steamie, a niedawna zapowiedź Counter-Strike 2 tylko spotęgowała podekscytowanie. Co więcej, potwierdzono, że nowy tytuł (stanowiący raczej rozbudowaną aktualizację) pozwoli zachować wszystkie przedmioty kosmetyczne. To sprawiło, że rynek w ostatnich miesiącach eksplodował.

W marcu skórka AK-47 sprzedała się za 160 tysięcy dolarów. Wtedy mowa była o skinie Wild Lotus z 2019 roku. Istnieje podobno mniej niż 3 tysiące egzemplarzy w takim malowaniu, nie wspominając o najwyższej - Fabrycznie Nowej - jakości.

To jednak nic w porównaniu z tym, co osiągnięto teraz. Jak pochwalił się na Twitterze znany handlarz „zipeL”, udało mu się z powodzeniem zaaranżować transakcję opiewającą na ponad pół miliona dolarów. 400 tysięcy dolarów stanowił wspomniany „kałasz” z naklejkami, a do tego doszedł jeszcze nóź Karambit Case Hardened „Blue Gem” za około 100 tys. dol.

Skąd taka cena za AK-47? Podstawę stanowi malowanie w stylu „utwardzanego metalu” - właśnie „Case Hardened”. Taka skórka warta jest może kilkaset dolarów na obecnym rynku, lecz opisywany egzemplarz wyróżnia wzór o liczbie 661. To w opinii ekspertów najbardziej pożądana wersja Case Hardened, z największą pulą niebieskiego metalu na górze osłony kałasznikowa.

Taka broń w wersji Fabrycznie Nowej na razie nie istnieje. W przypadku opisywanej transakcji mówimy więc o jakości Lekko Używanej (ang. Minimal Wear). Kluczowa jest jednak obecność czterech naklejek holograficznych zespołu Titan z turnieju cyklu major w Katowicach w 2014 roku. To najdroższe przedmioty tego typu w grze, warte około 60 tys. dolarów - za sztukę.

Jak to często bywa, nowym właścicielem jest kolekcjoner z Chin. Jak szybko sprawdzono, w jego ekwipunku znaleźć można na przykład karabin snajperski AWP Dragon Lore o wartości ponad 100 tysięcy dolarów.

Subiektywnie rzecz ujmując, zestaw nie jest zbyt imponujący z estetycznego punktu widzenia - widać go na screenie na górze wiadomości. Cenę kreuje rzadkość nagromadzonych elementów i czynników, a kupujący będzie miał zapewne nadzieję, że wartość tylko wzrośnie wraz z premierą Counter-Strike 2.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Counter-Strike: Global Offensive

PS3, Xbox 360, PC, Mac

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze