Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Trzy gry Capcomu znikną w przyszłym tygodniu ze Steama

Trzeba się spieszyć z zakupem.

Capcom poinformował, że w przyszłym tygodniu usunie ze sprzedaży trzy klasyczne gry. Do tego czasu zostały one przecenione o połowę i jest to prawdopodobnie ostatnia szansa na zakupienie produkcji w dystrybucji cyfrowej.

Jak możemy się dowiedzieć, zakończenie sprzedaży dotyczy gier Dark Void, Dark Void Zero oraz Flock!. „Capcom wycofuje grę ze sprzedaży cyfrowej na platformie Steam w dniu 8 maja. Klienci, którzy zakupili grę przed datą skasowania, wciąż będą mogli cieszyć się grą w przyszłości, o ile ich system operacyjny będzie mógł nadal uruchomić grę” - czytamy w notce zamieszczonej pod każdym tytułem.

W notce pada informacja o zakończeniu sprzedaży o godzinie 16:30 czasu pacyficznego, co przekłada się na godzinę 2:30 w nocy z 8 na 9 maja w Polsce. Pierwszy z tytułów zadebiutował w 2010 roku i często określany jest jako „duchowy następca” gry Crimson Skies z pierwszego Xboxa. W grze wcielamy się w pilota Williama Greya, który podczas przelotu przez Trójkąt Bermudzki zostaje przeniesiony do równoległego wymiaru. Wyposażony w plecak odrzutowy stara się znaleźć drogę powrotną i jednocześnie powstrzymać kosmicznych najeźdźców przed inwazją na Ziemię.

Zobacz na YouTube

Tytuł zebrał w większości mieszane recenzje i być może wielu graczy o nim nie słyszało. Nieco lepsze noty zyskał sequel, Dark Void Zero, stylizowany na retro platformówkę z konsoli Nintendo Entertainment System. Wydawca żartobliwie nazwał grę „zaginionym” pierwowzorem serii z lat 80., który udało się odtworzyć na nowych systemach. Ta produkcja została już przyjęta przez recenzentów dużo cieplej.

Ostatnią z gier jest Flock! z 2009 roku. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich produkcji tytuł jest grą logiczną, w której wcielamy się w pilota niewielkiego statku kosmicznego. Korzystając z różnych mocy i fizyki świata gry musimy rozwiązać 50 zagadek, w których staramy się przeprowadzić grupę zwierząt z jednego punktu mapy do drugiego.

Wydawca nie podał konkretnego powodu, dlaczego trzy tytuły zostaną wycofane ze sprzedaży. Najprawdopodobniej, jak w wielu tego typu przypadkach, przyczyną są wygasające umowy licencyjne. Chociaż produkcje są też dostępne w cyfrowym sklepie Microsoftu, to tam także są obecnie przecenione o połowę, tak więc najpewniej i z tej platformy wkrótce znikną.

Read this next