Skip to main content

Crocsy zakazane na turniejach Counter-Strike

Trzeba przyjść w „odpowiednim” obuwiu.

Esportowa liga ESL przedstawiła najnowszą aktualizację regulaminu przed nadchodzącymi zawodami IEM Cologne 2023 w Niemczech. Uwagę przykuwa jedna ze zmian, dotycząca standardów ubioru wśród zawodników - od teraz w zawodach nie będzie można uczestniczyć, mając na nogach popularne klapki marki Crocs.

Jak informuje serwis Kotaku, nowy dopisek do regulaminu precyzuje, że „Crocsy zostają uznane za obuwie otwarte i tym samym nie są dozwolone”. Inne zakazane na zawodach spod szyldu ESL Pro części garderoby obejmują między innymi klapki, szorty i „wszelkiego rodzaju nakrycia głowy”.

Gracze, którzy pojawią się w nieodpowiednim ubiorze będą musieli zapłacić grzywnę w wysokości co najmniej 250 dolarów, a także zostanie im wydane „odpowiednie ubranie” spełniające standardy. Będą jednak musieli za nie zapłacić z własnej kieszeni lub jego koszt zostanie potrącony z potencjalnej wygranej.

Oprócz tego inne zmiany w regulaminie prezentują się dość standardowo. Wiele podpunktów przebudowano, aby po premierze Counter-Strike 2 móc je łatwo dostosować do warunków nowej wersji gry. Dodatkowo „dodano procesy i wzmianki”, regulujące rozgrywki na popularnej niezależnej platformie meczowej Faceit.

Przypomnijmy, że ESL zostało założone w 2015 roku i do tej pory urosło do miana jednej z największych profesjonalnych lig Counter-Strike, ale też DOTA 2, Starcraft 2 i różnych gier mobilnych - we współpracy z Quallcomm pod szyldem Snapdragon Pro Series. Organizacja odpowiada za turnieje na całym świecie i zrzesza kilkanaście drużyn. W zbliżających się zawodach w Kolonii zmierzy się w sumie 16 drużyn.

Zobacz także