Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Świat Cyberpunk 2077 może być mniejszy niż w Wiedźminie 3 - twierdzi CD Projekt Red

Ale z gęściej umieszczonymi atrakcjami.

Twórcy powstającego Cyberpunk 2077 z CD Projekt Red wyjaśnili, że świat gry może być mniejszy niż w poprzednim projekcie polskiego studia, czyli Wiedźminie 3.

W wywiadzie udzielonym serwisowi GamesRadar producent Richard Borzymowski twierdzi, że Night City zapewne będzie mniej obszerne niż kraina z najnowszych przygód Białego Wilka. Miasto zaoferuje jednak gęściej umieszczone atrakcje.

- Pod względem kilometrów kwadratowych, Cyberpunk 2077 może być nieco mniejszy niż w Wiedźminie 3. Jeśli jednak chodzi o ilość treści, to tak jakbyśmy ścisnęli świat Geralta, usuwając puste przestrzenie - tłumaczy.

Po mieście przemieścimy się autami i innymi pojazdami

Podkreśla, że mapa w Dzikim Gonie była rozległa i składała się z wielu niezagospodarowanych obszarów, które łączyły ze sobą duże osady i ważne punkty. Night City jest zaś bardziej zwartym miejscem, dlatego na mniejszych obszarach umieszczono więcej treści.

- Miasto jest w zasadzie odrębnym bohaterem, więc musiało być zagęszczone. Nie osiągnęlibyśmy zamierzonego efektu końcowego, gdyby nie było wiarygodne (…), więc przepełniliśmy metropolię życiem - dodaje deweloper.

Zobacz: Cyberpunk 2077 - premiera i najważniejsze informacje

CD Projekt Red już wcześniej obiecywało, że Night City zwiedzimy nie tylko w poziomie, ale i pionie. W grze pojawią się wielopiętrowe budynki, po których swobodnie się przemieścimy - we wnętrzu wieżowców nie zabraknie szeregu zadań.

Cyberpunk 2077 zadebiutuje 16 kwietnia na PC, PS4 i Xbox One. Wcielimy się w V, najemnika próbującego zrobić karierę w przestępczym światku wspomnianego miasta. Warto zaznaczyć, że 30 sierpnia twórcy ujawnią nowe fragmenty rozgrywki.

Źródło: GamesRadar

Następnie: MediEvil Remake - porównanie z oryginałem na nowych screenach

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze