Skip to main content

Jeden strzał, pięć trupów. Gracz CS:GO może się pochwalić niezwykłym szczęściem

„Szansa jedna na miliard”.

Jeden z graczy Counter-Strike: Global Offensive może się pochwalić się niezwykłym szczęściem. Podczas meczu udało mi się zlikwidować wszystkich zawodników przeciwnej drużyny jednym strzałem z karabinu. Jak zauważają komentujący film internauci, taka sytuacja zdarza się „raz na miliard”.

Internauta o pseudonimie Sp1cay opublikował klip ze swojego meczu w serwisie Reddit. „Czy taka sytuacja jest rzadka? Zdarzyło się to podczas mojej wcześniejszej gry na FaceIt i nie jestem pewien, czy kiedykolwiek w życiu widziałem coś takiego” - napisał gracz. Ponieważ prowadził rozgrywkę na niestandardowych serwerach FaceIt można zakładać, że grał raczej przeciwko drużynie doświadczonych graczy, którym raczej nie powinna się zdarzyć tego typu „wpadka”.

Na materiale widzimy fragment meczu na mapie Inferno. Sp1cay otrzymał od kolegi z drużyny karabin AWP i skierował się na „banana”, czyli wąski korytarz prowadzący na bombsite B. Ustawił się za osłoną i oddał strzał w widocznego wroga. Tak się jednak złożyło, że w równej linii za nim stała reszta jego drużyny - pocisk przeszedł przez wszystkich „terrorystów”, zabijając każdego. Nagranie można zobaczyć poniżej.

Kurcze pytasz się, czy to jest rzadkie? To jest k***wa strzał jeden na miliard. Szkoda, że nagranie nie jest dłuższe, chciałbym usłyszeć jak przeciwnicy się wkurzają” - pisze DarkandDarkerDev. Z kolei Spice_Beans zauważa, że pojedynczy strzał z AWP nie dałby rady zabić wszystkich pięciu graczy - gdyby dwóch ostatnich nie otrzymało obrażeń od rzuconego wcześniej granatu, to najpewniej by przeżyli.

Dla niektórych komentujących taka sytuacja wydawał się wręcz zbyt niewiarygodna i wyrażali wątpliwości czy nagranie nie zostało przypadkiem „ustawione” przez nagrywającego oraz jego znajomych. Inni stanęli w jego obronie tłumacząc, że wymagałby to godzin prób i idealnej synchronizacji wszystkich graczy na serwerze. Cóż, tak czy siak drużyna, przeciwko której grał Sp1cay, dostała nauczkę, że nie należy ustawiać się „gęsiego” podczas gry.

Zobacz także