Skip to main content

CS:GO nie może przestać. Kolejny rekord liczby graczy

A turniej w Paryżu jeszcze się nie zaczął.

Counter-Strike: Global Offensive - popularne CS:GO - pobiło kolejny rekord jednoczesnej liczby zalogowanych użytkowników. W sobotę po południu polskiego czasu na serwerach przebywało jednocześnie 1,819 miliona graczy.

Zasłużona produkcja ma za sobą kilka podobnych osiągnięć w ostatnich miesiącach. Na początku biła je całkiem „organicznie”, lecz później wydatnie pomogła zapowiedź Counter-Strike 2, gdy gracze tłumnie zaczęli włączać tytuł, licząc na zaproszenie do testów nadchodzącej nowości.

Valve szybko zdementowało, że takie starania nie zadziałają, lecz fani specjalnie się nie przejęli. Teraz popularność potęguje nadchodzący turniej z cyklu Major - ostatni rozgrywany właśnie CS:GO, więc impreza zapowiada się historycznie.

Zmagania w Paryżu startują dzisiaj o 11:30, lecz w weekend wydano tradycyjną już przepustkę, która pozwala między innymi na obstawianie meczów i próbę przewidzenia, jak daleko zajdą poszczególne zespoły. Można bezpiecznie założyć, że właśnie ta czynność przyciągnęła tak ogromne rzesze fanów strzelanki na serwery.

Nowy rekord

W połowie lutego CS:GO zanotowano 1,320 mln graczy jednocześnie, lecz na tym produkcja zatrzymała się tylko na chwilę. Niecały miesiąc później rekord opiewał już na 1,420 mln, a pod koniec marca wspominaliśmy już o 1,519 mln, w czym także pomógł duży turniej esportowy.

Słynna strzelanka awansowała wtedy na drugie miejsce zestawienia wszech czasów na Steamie, wyprzedzając Lost Ark z 1,325 mln graczy jednocześnie. Liderem pozostaje PUBG, które pięć lat temu przyciągnęło niewiarygodną sumę 3,257 mln użytkowników w tym samym momencie. Wynik wydaje się nieosiągalny, lecz kto wie...


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Zobacz także