Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 dostanie rozbudowany edytor modów. Gracze stworzą własne zadania

Spełnienie marzeń moderów.

Studio CD Projekt Red ogłosiło pracę nad oficjalnym edytorem modów do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Oficjalne narzędzie pozwoli graczom tworzyć własne zadania i przerabiać te już obecne w grze.

Z radością ogłaszamy, że pracujemy nad edytorem modów do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon!” - czytamy w ogłoszeniu od polskiego studia. „Pozwoli Wam on tworzyć własne przygody w grze, zarówno od zera jak i poprzez przerabianie istniejących zadań i materiałów. Planujemy go opublikować za darmo w 2024 roku”.

Twórcy poprosili o cierpliwość, bo więcej szczegółów przekażą w przyszłym roku. Z komentarzy pod wpisem dowiemy dodatkowo, że edytor będzie dostępny wyłącznie na PC. Krótka i treściwa odpowiedź może sugerować, że wersja na konsole nie jest w ogóle brana pod uwagę.

Trudno wyobrazić sobie lepszą niespodziankę dla miłośników wiedźmińskiego uniwersum. Oficjalne narzędzie do tworzenia nowych przygód to najlepszy sposób na nadanie Wiedźminowi 3 nowego życia, jednocześnie wykorzystując do tego kreatywność i pomysłowość graczy. Społeczność gry pokazała już, że potrafi tworzyć ambitne mody bez pomocy twórców, więc dodanie do produkcji edytora wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Problemem pozostanie zapewne przygotowanie odpowiedniego dubbingu, ale niewykluczone, że z pomocą przyjdą głosy generowane przez SI.

CD Projekt Red pokazało już, że nie ma oporów przed oddawaniem swoich gier w ręce graczy. Z podobnym działaniem mieliśmy już do czynieniu w przypadku Gwinta - Wiedźmińskiej gry karcianej, której balansem zajmują się od niedawna właśnie fani. Nietrudno sobie wyobrazić, że Wiedźmin 3 wzbogaci się w przyszłym roku o rozbudowane mini-kampanie fabularne, rozwijające wątki zaniedbane w „podstawce”. Kto wie, być może roli w opowieści doczeka się w końcu Iorweth?

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze