Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Titanfall 2 - Hełmy pilotów: Skutek i przyczyna

Osiem przedmiotów do odnalezienia w piątej misji.

Zadanie Skutek i przyczyna jest bardzo charakterystyczne, gdyż mamy tutaj możliwość cofania czasu do wydarzeń, które miały miejsce jeszcze nie tak dawno temu. Po zdobyciu elektronicznego gadżetu, będziesz mógł wykonywać ten trik w każdym możliwym miejscu.

Wiąże się to też ze zdobywaniem hełmów pilota. Niektóre z nich będą widoczne tylko w jednym z dwóch dostępnych światów, a dotarcie do jeszcze innych będzie wymagało przełączania czasu na bieżąco. Poniżej przedstawiamy opisy wraz z obrazkami, które okażą się pomocne podczas kolekcjonowania hełmów.


Skutek i przyczyna

Hełmy pilotów: 8

#1 Kiedy wyjdziesz na zewnątrz, spójrz w dół. Lekko po prawej stronie znajduje się hełm, który możesz zebrać po zeskoczeniu lub - jeśli nie uda ci się za pierwszym razem - po wejściu na budynek, przy którym się znajduje. Możliwe jest także wbiegnięcie tam po jednej ze ścian.


#2 Po zdobyciu pierwszego hełmu udaj się nieco dalej i spójrz w lewo. Na jednej z latarni jest dobrze widoczny kolejny przedmiot, a zdobędziesz go wskakując na część budynku nieco dalej, przy dużych drzwiach, a następnie wykonując podwójny skok w kierunku wspomnianej latarni.


#3 Podczas wspinaczki po szybach windy przełącz się do przeszłości. Po pokonaniu pierwszych dwóch poziomów, gdzie będziesz biegał od ściany do ściany, obróć się, a powinieneś zauważyć trzeci przedmiot. Pamiętaj, że nie będzie on widoczny w czasie aktualnym.


#4 Za jednym z laserowych przejść w przeszłości, gdy wrócisz do aktualnego czasu, pod nogami stracisz podłogę, a jeszcze niżej będzie szalał bardzo duży pożar. To właśnie w tym trybie powinieneś przeskakiwać pomiędzy kolejnymi ścianami, gdyż na końcu korytarza znajduje się kolejny przedmiot do kolekcji. Zdobycie hełmu jest trudne i może wymagać kilkukrotnych prób.


#5 Drogę do piątego hełmu będą strzegły automatyczne wieżyczki z przeszłości. Jeśli chcesz bezpiecznie przemknąć obok nich, powinieneś kilkukrotnie zmieniać czas, w zależności od tego, jakie zagrożenie aktualnie trwa. Za wieżyczkami znajduje się podwieszone szklane pomieszczenie. Wskocz do jego środka w aktualnym czasie, a następnie zmień na poprzedni.


#6 Po wejściu przez drzwi z napisem Cryo Storage zwróć się od razu w lewo. Na drugiej platformie znajduje się hełm. Zmień czas na przeszły, wskocz na pierwszą platformę, wybij się z niej, szybko wróć do aktualnego czasu, aby wylądować bezpiecznie na platformie i zdobyć kolejny przedmiot do kolekcji.Spis treści: Titanfall 2 - Poradnik, Solucja

Następnie: Titanfall 2 - Hełmy pilotów: Nadajnik

Zobacz także:

- Titanfall 2 - Hełmy pilotów: Tor przeszkód, BT-7274

- Titanfall 2 - Hełmy pilotów: Krew i rdza

- Titanfall 2 - Hełmy pilotów: W paszczę otchłani

- Titanfall 2 - Hełmy pilotów: Próba ognia, Arka, Zakrzywiacz


#7 Po zjechaniu na lince pod napięciem, wcześniej oczywiście zmieniając czas na zapewniający bezpieczeństwo tego procesu, spójrz w prawo. Znajduje się tam podwieszony tunel składający się z dwóch ścian. Szkopuł w tym, że tylko jedna z nich będzie widoczna w danym czasie. Musisz więc odbijać się od nich, w międzyczasie zmieniając czas i w ten sposób dynamicznie brnąć naprzód, po drodze zabierając przedostatni hełm. Nie jest to proste, więc musisz liczyć się z upadkiem lub koniecznością powtarzania próby.


#8 Zaraz po zdobyciu poprzedniego hełmu i przebiegnięciu na drugą stronę, skręć w lewo i przełącz czas na aktualny. Przy ścianie po prawej stronie znajduje się ostatni przedmiot do zebrania. Wystarczy pobiec po ścianie pod odpowiednim kątem, aby go zdobyć.

Read this next