Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Division 2 - umiejętności: Tarcza (bastion, krzyżowiec, odbijacz)

Dla ludzi, którzy lubią być na froncie.

Umiejętności tarczy sprawiają, że potrafimy przyjąć na siebie więcej pocisków, tym samym skutecznie odciągając uwagę z naszych kompanów, ale jest to rozwiązanie dość ryzykowne i ograniczające nasze możliwości.

Standardowy wariant tarczy zapewnia co prawda ochronę niemal całego ciała, ale zmusza nas do korzystania tylko z bocznej broni, a więc pistoletów czy rewolwerów, które - mówiąc wprost - są niezbyt skuteczne na pierwszej linii frontu.

  • Bastion - zapewnia ochronę niemal całego ciała, ale używając jej, można korzystać tylko z broni bocznych.
  • Krzyżowiec - lżejsza tarcza, przy używaniu której można korzystać ze wszystkich głównych broni, ale trzeba pamiętać, że nie chroni nóg agenta.
  • Odbijacz - odbija pociski w stronę pobliskiego podświetlonego celu, który ma agenta w polu widzenia. Choć nie okrywa całego ciała, wobec braku uchwytu przy jej używaniu można strzelać tylko z broni bocznej.

Kiedy wybrać i dla kogo są umiejętności Tarcza w The Division 2

Kiedy nie boisz się przebywać w samym środku bitwy i lubisz przecierać szlaki swojej drużynie. Tarczownicy zwykle skupiają na sobie uwagę większości wrogów, ze względu na to, że ich pokonanie wymaga zwiększonej siły ognia.

Dzięki temu nasi koledzy z zespołu mogą efektywnie kontynuować potyczki. Ciekawym rozwiązaniem jest wariant Krzyżowiec, dzięki któremu można korzystać z „normalnych” broni, choć wówczas posiadamy odsłonięte nogi. Wariant Odbijacz z kolei częściowo odbija kule w najbliższego wroga, choć też nie gwarantuje pełnej osłony.


O autorze
Komentarze