Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Division 2 nie dostanie wersji na nowe konsole, bo nie rozstało się z PS4 i Xbox One

Ma tam zbyt wielu graczy.

The Division 2 działa na konsolach obecnej generacji, lecz jedynie za pośrednictwem funkcji kompatybilności wstecznej. Ubisoft nie zamierza zmieniać tego stanu rzeczy, by nie zostawić „w tyle” graczy na PS4 i Xbox One.

W ubiegłym tygodniu twórcy ujawnili plany na piąty rok wsparcia sieciowej strzelanki. Nie zabraknie nowych sezonów i treści, lecz w planach nie ma natywnej odsłony PlayStation 5 czy Xbox Series X/S. Dyrektor kreatywny Yannick Banchereau wyjaśniał decyzję w rozmowie z serwisem MP1st.

- Mamy tylko jedną wersję gry na wszystkich platformach, więc gdybyśmy naprawdę chcieli w pełni wykorzystać możliwości tych konsol, gra przestałaby być dostępna na starszych generacjach - przyznał.

- Nadal mamy wielu użytkowników, którzy grają na poprzednich generacjach i nie jesteśmy gotowi zostawić ich w tyle i poprosić o aktualizację - dodał Banchereau. - W tej chwili staramy się upewnić, że za każdym razem, gdy coś dodajemy, całość działa płynnie również na starych konsolach.

Dyrektor kreatywny nie wyjaśnił, dlaczego natywna odsłona na PlayStation 5 czy Xbox Series X/S miałaby koniecznie oznaczać porzucenie PS4 i Xbox One. Sprzęt obecnej generacji oferuje obecnie opcję rozgrywki w 60 klatkach na sekundę w The Division 2, ale poza tym nie usprawnia grafiki w żaden sposób.

Jeśli o wsparciu gry mowa, piąty rok wprowadzi tryb rozgrywki Descent, inspirowany grami roguelike. Opcja zabawy przeznaczona jest do kooperacji dla czterech osób, a każdą sesję rozpoczniemy z podstawowym ekwipunkiem, rozwijając postać wraz z postępami w coraz trudniejszych wyzwaniach.

Drugi sezon - Puppeteers - wprowadzi nowe misje Incursion, rozbuduje osiedle Castle i doda kolejne stroje, których jeszcze nie ujawniono. Trzeci sezon - Vanguard - to powrót do Nowego Jorku na wydarzenie świąteczne, a czwarty i ostatni - Black Diamond - zaoferuje fabularne DLC.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze