Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W kolejnej grze Ubisoftu na Steamie brakuje osiągnięć. Gracze nie są zadowoleni

Najpierw Valhalla, teraz The Division 2.

The Division 2 ukazało się na Steamie, przyciągając ponad 2 tys. graczy jednocześnie. Jest jednak problem, który pojawił się już w przypadku Assassin's Creed Valhalla w listopadzie - brakuje steamowych osiągnięć.

Produkcja pojawiła się w sklepie wczoraj, kontynuując szerszy trend powrotu Ubisoftu do aplikacji Valve, po okresie spędzonym wyłącznie w Epic Games Store. „Debiut” został jednak przyjęty z „Mieszanymi” recenzjami, a wśród kłopotów wymienia się awarie i właśnie brak achievementów.

Precyzując, osiągnięcia są dostępne, lecz nie na Steamie. Nawet teraz uruchomienie gry wymaga Ubisoft Connect i to właśnie w tym programie śledzone są ewentualne trofea. Gracze mieli jednak nadzieję, że pojawią się także w sklepie Valve, jak było w przypadku gier wydawcy w przeszłości.

„Ubisoft, jeśli nie chce wam się nawet wprowadzić podstawowych funkcji do gier i zamiast tego wrzucacie leniwy skrót do waszego śmieciowego launchera, to nie macie po co wracać” - zauważa jedna z recenzji użytkowników. „Co więcej, gra crashuje częściej niż Warzone, co jest sporym osiągnięciem”.

Po wywołaniu podobnych reakcji w listopadzie ubiegłego roku przedstawiciel firmy najpierw wyjaśnił, że nie ma planów na dodanie Steamowych osiągnięć do AC: Valhalla. Nieco później zostawił jednak pewną furtkę i napisał, że przekazał prośby do zespołu odpowiedzialnego za prace, „do rozważenia i sprawdzenia, czy coś da się zrobić.

The Division 2 jest dostępne na Steamie w sporej przecenie, wycenione do 26 stycznia na 70 procent mniej. Gra w podstawowej wersji kosztuje więc skromne 35,97 zł.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Tom Clancy's The Division 2

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze