Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Osiągnięcia i trofea mają zły wpływ na gry - twierdzi deweloper z Ubisoftu

Odwracają uwagę i pożerają zasoby.

Jeden z deweloperów Ubisoftu wyraził na Twitterze dość nietypową wśród graczy opinię. Uważa, że trofea i osiągnięcia źle wpływają na gry, i to zarówno biorąc pod uwagę twórców, jak i samych graczy.

Niepopularna opinia: osiągnięcia/trofea źle wpływają na gaming. Zawężają gry, zakłócają i odwracają uwagę, pożerają zasoby, które mogłyby uczynić grę lepszą” - tak napisał Fredrik Thylander, główny projektant rozgrywki w Massive Entertainment. To studio odpowiedzialne m.in. za cykl The Division, a aktualnie pracuje nad grą w świecie Star Wars oraz nad Avatar: Frontiers of Pandora.

Wpis pochodzi jeszcze z ubiegłego tygodnia, ale wciąż wypowiadają się pod nim kolejne osoby. Przewidując, że jego opinia może być dość kontrowersyjna, Thylander ograniczył jednak możliwość odpowiedzi tylko do osób, które sam zaobserwował lub wspomniał. Podkreślił jednak, że to osobista opinia, a nie stanowisko całego Ubisoftu.

Deweloper nie rozwinął myśli o trofeach, ale można domyślić się, co miał na myśli mówiąc chociażby o odwracaniu uwagi. Kiedy „gonimy” za trofeami, zabawa i eksploracja świata przestaje być naturalna i nabiera mechanicznej natury. Może to sprawiać, że gracz nie do końca docenia gry i nie cieszy się nimi w wymarzony przez twórców sposób.

Fragment o „pożeraniu zasobów” też jest raczej jasny. Ktoś musi przecież te trofea wymyślić i opracować, upewniając się, że współgrają z mechanikami gry, jednocześnie odpowiednio wyważając poziom trudności, aby „platyna” lub „calak” były w zasięgu użytkowników.

To dość przykre, usłyszeć coś takiego od osoby z Ubisoftu” - napisał jeden z komentujących. „Uwielbiałem próbować swoich sił w próbach czasowych i speedrunowuch osiągnięciach w Mirror's Edge i nie zawracałbym sobie tym głowy, gdyby nie osiągnięcia”.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Avatar: Frontiers of Pandora

PS5, Xbox Series X/S, PC

Tom Clancy's The Division

Video Game

See 1 more

Tom Clancy's The Division 2

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze