Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sims 4 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, jak rozwijać simów, wszystkie sekrety i instrukcja do gry.

Witamy w obszernym, darmowym poradniku i instrukcji do Sims 4, najnowszej części popularnej serii traktującej o życiu wirtualnych ludzików. Dowiesz się tutaj jak zacząć rozgrywkę, poznasz oba dostępne miasta, jak stworzyć własnego sima i budować wspaniałe domy. Poznasz także tajniki aspiracji i sposobów na awans w pracy i wiele innych.

Poniżej spisu treści znajdziesz podstawowe informacje o tym, jak zacząć grę.

Zapraszamy do lektury!


Podstawowa wersja gry

Zabawę rozpoczynamy od poznania kompletnych podstaw na temat gry. Następnie przyjrzymy się umiejętnościom simów, ich aspiracjom oraz możliwościom kariery.

Najczęściej zadawane pytania

W tej sekcji zamieszczamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, dotyczące gry The Sims 4.


Dodatki do Sims 4 - opis i porady

Sims 4 to seria ciesząca się ogromną popularnością. Nic więc dziwnego, że twórcy cały czas pracują nad rozwijaniem gry, dodawaniem nowych elementów i atrakcji - dodatki są niestety kosztowne, ale nie musimy wybierać wszystkich. Możemy skupić się tylko na tych, które dadzą nam najwięcej przyjemności.

Dodatek Witaj w pracy

Dodatek Spotkajmy się

Dodatek Ucieczka w plener

Dodatek Wampiry

Dodatek do Simsów 4 - wydany w styczniu 2017 roku. To zwariowane rozszerzenie pozwala pokierować rozwojem simsów - wampirów.

Dodatek Wilkołaki

Kolejne rozszerzenie skupiające się na nadnaturalnych istotach. Tym razem pokierujemy wilkołakami.

Dodatek Psy i Koty

Kolejne rozszerzenie do gry Sims 4. Tym razem oferuje możliwość dodania do rodziny tytułowych zwierzaków oraz podjęcia się pracy w kilinice weterenaryjnej. Kliknij w poniższy link, aby przenieść się do pełnej publikacji.


Sims 4 - Jak zacząć?

W Sims 4 do dyspozycji oddano graczom dwa miasteczka. W obu miejscach dostępne są parcele (sektory) do zamieszkania z gotowymi domami lub puste działki, gdzie można wybudować swoje własne obiekty. Zarówno Oaza Zdrój jak i Wierzbowa Zatoczka posiadają także specjalne miejsca związane z kulturą i wypoczynkiem.

Oaza Zdrój

Poniżej znajduje się mapa Oazy Zdrój wraz ze szczegółowymi opisem poszczególnych sektorów. Oprócz podstawowych ikon oraz menu z opcjami, możesz tutaj odnaleźć zielone i szare diamenty oraz inne parcele o specjalnym przeznaczeniu. Szczegóły poniżej.

Kliknij w obrazek, by powiększyć

1. Kliknij jedną z dwóch ikon, aby przełączyć się pomiędzy miastami. Aktualnie wybrane miasto jest podświetlone kolorami.

2. Wywołuje menu z następującymi opcjami:

- Otwieranie galerii (F4) - odnajdziesz tu wcześniej wykonane zdjęcia i filmy, a także będziesz mógł podzielić się nimi z innymi graczami z całego świata

- Zarządzanie rodzinami - podgląd na wszystkie znajdujące się w dwóch miastach rodziny, zarówno te, które stworzyłeś, jak i sterowane przez sztuczną inteligencję; każda z nich zobrazowana jest przez miniaturę rodzinnego zdjęcia, nazwisko oraz posiadany majątek

- Tablica powiadomień - jest to narzędzie, w którym wyświetlane są ważne informacje płynące do gracza podczas rozgrywki

- Opcje gry - zmienisz tu ustawienia audiowizualne, opcje rozgrywki, zapiszesz lub wczytasz stan gry lub wyjdziesz do systemu operacyjnego po zakończeniu rozgrywki

3. Zielone diamenty nad domami jednorodzinnymi oznaczają, iż znajdują się tam stworzone przez gracza rodziny.

4. Szare diamenty nad domami i parcelami oznaczają, iż można tam wprowadzić stworzoną rodzinę. Po przytrzymaniu nad takim miejscem kursora pokażą się informacje dotyczące wielkości działki, ceny i dane o wybudowanym tam domu, jeśli parcela nie jest pusta.

5. Park miejski Pustynny Kwiat. Dobre miejsce do zrelaksowania simów, zapewnienia im różnego typu rozrywek lub spotkań towarzyskich.

6. Muzeum Przeszłość Przyszłości. Jeśli planujesz rozwój kilku umiejętności, a twój sim koncentruje się na karierze naukowej, warto od czasu do czasu tu zajrzeć.

7. Elegancki klub Rozbłysk Słoneczny. Jeśli szukasz rozrywki, bo twój sim jest humorzasty, koniecznie tu zajrzyj. Jest to także dobre miejsce do randkowania i poznawania nowych osób.

8. Siłownia Spalaj i Buduj. Nie stać cię na drogi sprzęt do ćwiczeń a chcesz, aby twój sim dbał o swoją formę i był coraz bardziej atletyczny? Wybierz się do tej siłowni, aby skorzystać z kilku rodzajów sprzętu.

9. Bar Sok z Grzechotnika. Simy po pracy najchętniej jedzą kolację i idą spać. Dlaczego by jednak nie skorzystać z weekendu i wybrać się do baru na jednego głębszego? Może niekoniecznie na sok z grzechotnika, ale wszystkiego trzeba przecież w życiu spróbować. Doskonałe miejsce do spotkań towarzyskich z innymi simami.


Wierzbowa Zatoczka

Klub nocny, muzeum czy biblioteka - to niektóre parcele w Wierzbowej Zatoczce. Zerknij na poniższą mapę oraz opisy poniżej.

Kliknij w obrazek, by powiększyć

10. Park Kwiat Magnolii. Park w drugim mieście, charakteryzujący się mniejszą ilością interakcji do wykonania, ale większą ilością natury. Bardzo dobre miejsce do odetchnięcia po ciężkim dniu w pracy.

11. Muzeum Miejskie Muzy. Ktoś cierpi na brak kontaktu z kulturą? Wyślij go do wierzbowo-zatoczkowego muzeum.

12. Klub nocny Niebieski Aksamit. Czujesz się samotny i chcesz znaleźć drugą połówkę? Klub nocny to dobre miejsce na poszukiwania. Jeśli preferujesz życie singla również możesz tu zajrzeć, choćby w poszukiwaniu dobrej zabawy.

13. Siłownia Ruchy, Ruchy. Pamiętaj o najważniejszej zasadzie: najpierw masa, potem rzeźba. Jeśli chcesz zadbać o kondycję swoich simów, wyślij ich do miejskiej siłowni, zamiast niepotrzebnie wydawać fortunę na drogie sprzęty do ćwiczeń.

14. Biblioteka Archiwum w Wierzbowej Zatoczce. Książki należą do dość drogich hobby. Co zrobić, jeśli twój sim jest głodny nowych pozycji na półkach, a portfel świeci pustkami? Wyślij go do biblioteki, gdzie będzie mógł zaspokoić swój książkowy głód.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Komentarze