Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sims 4: Wampiry - nowa mapa i początek gry

Poznaj Forgotten Hollow oraz zobacz, jak można się w nim osiedlić.

W dodatku Wampiry pojawia się nowa kraina o nazwie Forgotten Hollow, stworzona specjalnie po to, aby mogły w niej osiadać wampiry. W przeciwieństwie do innych, na ogół słonecznych krain znanych z podstawowej wersji gry oraz pozostałych dodatków, w nowej lokacji niemal stale panuje półmrok. Większość wampirów nie może bowiem przebywać na terenach nasłonecznionych, dlatego w Forgotten Hollow niemal zawsze panuje półmrok, a dni są krótsze niż w innych miejscach.

Warto mieć także na uwadze, że kraina jest już zamieszkana głównie przez wampirze rodziny (chociaż zwykli ludzie często tu spacerują), co ułatwia osiedlanie się nowych simów z tego gatunku. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wprowadzić do Forgotten Hollow rodzinę typowo ludzką lub mieszaną (ludzie, wampiry), jednak przed takimi krokami dobrze jest poznać mechanikę postępowania i potrzeby wampirów.

1 - Wybór świata - korzystając z tej opcji możesz przenieść się do innego świata.

2 - Opis świata - znajduje się tu nazwa oraz podstawowe informacje na temat wybranego właśnie świata (w naszym przypadku Forgotten Hollow).

3 - Zawartość do pobrania - kliknięcie tej ikony przenosi do strony z dodatkami na oficjalnej stronie gry.

4 - Galeria - otwiera stronę z grafikami z gry.

5 - Zarządzanie rodzinami - z poziomu tej opcji możesz szybko przenieść się do świata zarówno rodzin stworzonych przez siebie, jak i przez autorów gry.

6 - Tablica powiadomień - pokazuje najważniejsze informacje związane z prowadzonymi przez ciebie simsami. Jeśli wciśniesz ikonę kosza na śmieci znajdującą się nad informacjami, to oczyścisz ją ze wszystkich wiadomości.

7 - Menu opcji - otwiera główne menu, gdzie możesz między innymi zapisywać i wczytywać stan gry, wyjść z rozgrywki lub sprawdzić różne wskazówki.

8 - Panel informacji - po kliknięciu na którąś z działek lub domów będziesz mógł tu sprawdzić podstawowe informacje o budynkach i ewentualnych mieszkańcach.

9 - Pasek funkcji - pojawia się tylko po kliknięciu na pustą działkę lub niezamieszkany dom. Symbol „a" odnosi się do trybu budowy, „b" umożliwia szybką podróż, natomiast „c" jest związany z wprowadzeniem na dany teren rodziny simsów. Jeśli klikniesz na zamieszkany dom, to część ikon będzie podobna, ale pojawią się też dwie nowe - jedna umożliwia wyrzucenie lub eksmisję rodziny z danego domu, a druga wejście w jej świat i zarządzanie od razu gotową i dobrze prosperującą rodziną.

Parcele - czyli inaczej mówiąc tereny służące do zamieszkania, to puste lub już zagospodarowane działki z ustawionymi domami. Możesz do nich wprowadzać nowo stworzone postacie i budować wszystko od podstaw, kupić za gotówkę dom lub wejść w życie już gotowej rodziny. W Forgotten Hollow znajdziesz pięć parceli - trzy niezamieszkane i dwie z rodzinami.

10 - Zaułek nietoperza - niezabudowana działka o wymiarach 30x30 kosztująca 2 000$. Umożliwia postawienie domku od podstaw.

11 - Wdowia ostoja - prosty domek stojący na małej działce o wymiarach 30x20. W zależności od tego czy zakupisz go z wyposażeniem czy też nie, cena może być różna.


Spis treści: Sims 4 - poradnik i najlepsze porady

Zobacz też:

- Sims 4: Wampiry - pobieranie, instalacja i zawartość

- Sims 4: Wampiry - tworzenie wampira

- Sims 4: Wampiry - potrzeby oraz jak grać wampirem

- Sims 4: Wampiry - moce, słabości i rozwój wampira

- Sims 4: Wampiry - nowe sprzęty i pokoje


12 - Czosnkowa posiadłość - nieco bardziej luksusowy domek stojący na działce o wymiarach 30x20.

13 - Rodzina Vatore - dom zamieszkiwany przez dwójkę wampirów - Caleba i Lilith.

14 - Posiadłość zamieszkiwana przez samotnego wampira Hrabię Vladislausa Strauda IV.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze