Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sims 4 Wilkołaki - jak grać wilkołakiem, furia, zdolności

System rozgrywki w DLC.

Mechanika gry wilkołakiem jest w The Sims 4 niemal dokładnie taka sama, jak normalnym, ludzkim Simem. Likantropy nie posiadają wyjątkowych potrzeb, jednak niektóre zwyczajne zachcianki są w ich wypadku dużo silniejsze. Poniżej wyjaśniamy wszystkie nowe elementy rozgrywki.


Na tej stronie:

Wskaźnik Furii

Najważniejszą różnicą między wilkołakiem a normalnym Simem jest Wskaźnik Furii (1). Kiedy kula wypełni się na czerwono, tracimy niemal całą kontrolę nad swoją postacią. Możemy jedynie wskazać, gdzie Sim ma się udać.

Podczas trwania furii nasz ludzik automatycznie zniszczy wszystkie napotkane obiekty oraz zastraszy spotkanych simów. Furię musimy przeczekać w odosobnionym miejscu albo rozkazać simowi odzyskać kontrolę nad sobą (po wykupieniu wilkołaczej umiejętności Chęć sprzeciwu).

Narastającą furię zobaczymy poprzez czerwoną aurę (2) kumulującą się wokół postaci.

Wskaźnik rośnie pod wpływem kilku czynników:

 • Nadużywanie wilkołaczych interakcji;
 • Zbliżająca się pełnia;
 • Zły humor i frustracja.

Aby obniżyć poziom Furii i nie dopuścić do utraty kontroli należy co jakiś czas wyładować z siebie frustrację poprzez wykonanie Ponurego skowytu (3) (dostępny po wykupieniu wilkołaczej umiejętności o tej samej nazwie).

Nasz Sim-wilkołak powinien jednak przeżyć furię przynajmniej raz. Dopiero wtedy możliwa jest zmiana formy z ludzkiej na wilkołaczą w dowolnym momencie.


Poziom wilkołaka i zdolności

Wykonując wilkołacze czynności (takie jak drapanie mebli lub wycie) podwyższamy nasz poziom wilkołaka (4). Co pół poziomu otrzymujemy punkt umiejętności, a wbicie całego poziomu odblokuje nowe moce do kupienia. Aby zobaczyć dostępne moce kliknij przycisk książki (5). Podczas awansowania na kolejne poziomy dostajemy również losowe cechy pasywne (6).

Początkowo większość zdolności będzie zablokowana. Aby je wykupić, konieczne jest awansowanie na kolejne poziomy (7). Zdolności oferują różne bonusy, dają dostęp do nowych interakcji, pozwalają zniwelować negatywne efekty uboczne wilkołactwa, a najlepsze wilkołaki mogą nawet zyskać nieśmiertelność. Likantropy mogą również odblokować Uśpione umiejętności, czyli przydatne perki (8), wykonując konkretne mini-wyzwania.

Należy jednak pamiętać, że wykonywanie niektórych czynności może nie spodobać się przywódcy stada, do którego należymy. Warto zatem kupować tylko te zdolności, które pasują do kodeksu postępowania danej ekipy.


Stada

Sim-wilkołak może należeć do stada. Jest to specjalny rodzaj klubu, zrzeszający tylko likantropów. Obecnie w grze dostępne są dwa stada, a oba rezydują w Moonwood Mill:

 • Sfora z Moonwood: stado kierowane przez dobrodusznego Kristophera Volkova. Członkowie tego stowarzyszenia kierują się ścisłym kodeksem postępowania i chociaż nie wstydzą się swojego wilkołactwa, to starają się utrzymywać zwierzęce instynkty na wodzy. Celem Kristophera i reszty Sfory jest przyjazna koegzystencja z ludźmi i walka z negatywnymi stereotypami o likantropach. Cenią kolektywną współpracę i bezinteresowną pomoc.
 • Szalone Kły: gang zbuntowanych nastolatków i młodych dorosłych, którego przywódczynią jest Rory Oaklow - przybrana córka Kristophera. Uważają wilkołactwo za największy dar i nie chcą, by jakiekolwiek normy społeczne ograniczały możliwości korzystania z nadprzyrodzonych mocy. Cenią dobrą kondycję fizyczną i przekształcili okolice swojego miejsca spotkań w prowizoryczną siłownię.

Aby dołączyć do stada, wpierw musimy zaprzyjaźnić się z Alfą, czyli przywódcą (9).

Po osiągnięciu odpowiednio poziomu znajomości możemy poprosić o zostanie przyjacielem stada (10), wybierając czynność z menu kontekstowego interakcji z przywódcą.

W tym momencie otrzymamy dostęp do listy prób (11), które zapewnią nam miejsce w stadzie.

Przykładowo, zadania do dołączenia do Sfory z Moonwood są następujące:

 • Przećwicz walkę z przywódcą (wymaga dobrej kondycji fizycznej);
 • Zademonstruj skowyt stada (wymaga umiejętności o tej samej nazwie);
 • Zademonstruj przeszukiwanie terenu (wymaga umiejętności o tej samej nazwie);
 • Oddaj wyjątkowy lub rzadki przedmiot do zbierania (wymaga znalezienia przedmiotu kolekcjonerskiego);
 • Podaj wspaniałe jedzie (wymaga dobrej umiejętności gotowania);
 • Rozmawiaj o księżycowym objawieniu (wymaga przetrwania przynajmniej jednej pełni).

Nie musimy wykonywać wszystkich - wystarczy, że zaliczymy dwie-trzy w krótkim odstępnie czasu.

Spis treści: Sims 4 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Sims 4 Wilkołaki - tworzenie wilkołaka

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Komentarze

More On The Sims 4

Najnowsze artykuły